30/3 - HIMYM addiction

13. dubna 2011 v 16:46 | The one |  My diary
4530132965_66cc3d9fb3_z_large Máte rádi sitcomy? Ještě před pár dny bych vám odpověděla, že je nesnáším. Dvacet minut civění na partu tupých lidí v obýváku, doplněné salvami smíchu oznamujícími "pozor, vtip, teď se musíte smát" vážně nebylo mým snem. Navíc mi všichni okolo začali cpát, že se dívají na "HIMYM" (chvíli trvalo, než jsem pochopila, že je to totéž jako How I met your mother), smáli se pro mě naprosto nepochopitelným hláškám, zpívali si tu otravnou písničku ("Fuj, co to je?" "To měl Máááršl v autě zaseklou kazetu.." "Sklapni!") a každou chvíli vykládali něco o Tedovi, Barnym nebo Robin (ta jména mě dokázala strašně rozčílit). Ovšem po absolvování pár dílů na Primě Cool (česky, já vím, ale byla jsem nemocná a umírala nudou) jsem vzala "How I met your mother" na milost a před dvěma týdny mě jen tak náhodou napadlo, že bych si mohla pustit nějaký díl online. A to jsem neměla dělat. Můj dosavadní rekord se zdá se rovná šílenství (devatenáct dílů za den, jo, bylo to včera), ale normálně si pouštím tak čtyři denně. Beznadějně jsem se zamilovala. (Barney Stinson je fiktivní postava, Patrick Neil Harris je gay = mám zlomené srdce.) Americká angličtina se postupně usidluje i v mojí hlavě a svět začínám vnímat takovým HIMYM-způsobem. Což není tak zlé - až na to, že mluvím trochu afektovaně a začínám mít slabost pro kluky v oblecích - a mnohem pohodovější a zábavnější než třeba posedlost Pánem prstenů (už proto, že jeden díl trvá okolo dvaceti minut a ne tři hodiny, přestože z jednoho dílu jsou nakonec stejně minimálně tři). Pohodovější do chvíle, kdy bezcitný správce stránky, na níž sleduju HIMYM online (ať vypadá jakkoli, pro mě jde o někho mezi Bohem a Ďáblem), nechá polovinu dílů zmizet a několik hodin nemá zájem s tím něco udělat. Já ležím doma - nemůžu do školy - čtu nejnudnější knihu na světě (nikdy nenechte babičku, aby vám koupila něco od P. D. Jamesové) - umírám nudou - takže DĚLEJ, SPRAV TO!!!!

Tumblr_lej3jrbcbt1qaadk3o1_400_large
(best serial character ever)
MŮJ SERIÁLOVÝ VKUS V PRŮBĚHU VĚKŮ
Samozřejmě všechno začalo Pokémony (v pěti letech mi bylo jedno, že pokébalová bitva není holčičí hra) a podobně debilními pořady na stupidních dětských kanálech (tehdy jsem si myslela, že jediný existující pořad pro dospělé jsou zprávy, takže je jasné, kdo u nás vládl ovladači), ale když jsem byla starší, oblíbila jsem si jenom opravdu pár seriálů. Vždycky jsem je totiž považovala za ztrátu času. Samozřejmě... NEŽ JSEM POZNALA HIMYM.
1. Hříšná láska - když mi bylo sedm, trávila jsem svůj život u babičky a začala jsem zbožňovat telenovelu. Jo, je to druh věci, na kterou bych se dneska dobrovolně nebo zadarmo nikdy nepodívala, ale tehdy jsem hltala každé kýčovité slovo a malovala temperamy obrázky hlavních představitelek (odlišených barvou vlasů) tančící na louce, hrající si na hřišti (nejspíš mi ani nevadilo, že je jim okolo pětadvaceti) nebo během svatby s jejich seriálovými partnery. Moje babička je má bohužel pořád ještě rozvěšené v ložnici.
2. Rodinná pouta - další nesmírně kvalitní podívaná, do které mě navezla pro změnu druhá babička. Začalo to někdy ve druhé třídě a pokračovalo minimálně rok. Nutila jsem ostatní, aby se mnou rozebírali, jak seriál vlastně dopadne (což stejně nakonec nikdo pořádně nezjistil, protože pak přišla druhá a třetí řada, při nichž prostě vymizela většina původních postav) - ARE YOU KIDDING ME?!! Poté, co o téhle sračce neslyším asi osm let, se v momentě, kdy o ní píšu retro článek, ozve děsuplná znělka a z televize v obýváku na mě dolehne "Rodinná pouta - legendární seriál se vrací"?!! Já vím, že se mi stává, že si třeba pustím nějakou písničku a uslyším ji odněkud hrát ve chvíli, kdy vyjdu ven, ale tohle už je vážně moc, ne? Kdyby něco, už se na to znova koukat nebudu.
3. Zoufalé manželky - náhodou, možná bych se na ně podívala i dneska. Byla jsem fascinovaná pohodou, která z toho upraveného amerického městečka čiší, že mě nesmírně uklidňovalo i přes všechny ty vraždy a skandály. Nejradši jsem měla Bree, protože byla hezká a mohla jsem své matce (ač učí chemii a chodí v kostýmku, je to královna večírků a dá se s ní bavit téměř o čemkoli), že se chová stejně jako ona. Jestli někdo stojí o test "Která ze Zoufalých manželek jste?", mám ho doma. Vlastní výroby.
4. Charmed - nebyla jsem tím zdaleka tak posedlá, a na Čarodějky se přece díval každý, ne?
5. Sex ve městě - tak trochu příprava na HIMYM, už proto, že je to newyorské, sexistické a vtipné. Skoro mě mrzí, že jsem se s tímhle seriálem minula dobou, a kromě pár posledních dílů, které v České televizi opakovali, jsem si mohla užít jedině ty dva filmy (první super, druhý nic moc). Ale atmosféru to má, úžasné modýlky taky, a stejně můžu pořád věřit, že ze mě vyroste Carrie Bradshawová.
Tenhle článek jsem opravdu začala 30. března, ale přišlo mi škoda ho nezveřejnit, tak jsem ho dneska dopsala.. Většina informací už ale neplatí. Právě totiž zvěřejnili další díl How I met your mother minimálně po měsíci!! Jdu se dívat a slavit!! Ta extáze mi vydrží celých 20 minut...
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama