30/12 - New Year resolutions

30. prosince 2010 v 23:01 | Fallen Angel |  My diary
New Year
Jaké je tvoje novoroční předsevzetí? Tuhle otázku už mi letos pár lidí položilo a všichni s šokem zjistili, že nemám nejspíš žádné. Možná jsem si to všechno vyplácala někdy v dubnu, kdy jsem si kdovíproč vytvořila Předsevzetí pro jaro a léto 2010 (visely mi na nástěnce ještě před týdnem), z nichž jsem přirozeně skoro nic nesplnila. Ovšem když jsem byla menší, bylo pro mě vytváření novoročních předsevzetí ohromná zábava. Nechala jsem se inspirovat Bridget Jonesovou (neptejte se, proč jsem asi v jedenácti letech milovala příběh o životem zkroušené, obézní, svobodné třicátnici) a napsala na dvě stránky nejpříhodnější nebo nejvtipnější věci, které mě napadly, zakončila je bodem "Nebudu nikomu dávat přečíst svá novoroční předsevzetí a uchovám je na místě, kde je nikdo nenajde" a pak je připevnila na dveře od svého pokoje, ale o většině z nich ("budu víc uklízet" nebo "zhubnu 7 kilo") jsem stejně předem věděla, že je nikdy plnit nebudu. Po takových zkušenostech mi tedy připadá v téměř zralém věku patnácti let úplně zbytečné a dětinské vymýšlet něco nového, když většina předsevzetí stejně končí tabulkou čokolády hned po novoročním ohňostroji. Moje babička - samozřejmě ještě o něco starší než já - už za svůj život nejspíš prošla tolika Silvestry, že si letos usmyslela, že "bude zlá"´(tím myslím, že už jí docházejí ušlechtilá, a přitom originální témata), a moje matka zase, že "si bude kupovat víc bot a kabátů" (něco takového by mně bylo k ničemu, protože si v podstatě koupím boty nebo kabát, kdykoli se mi naskytne příležitost).
New Year
Ale, kdyby někdo chtěl, můžu klidně udělat rozbor potenciálních předsevzetí a všem dokázat, že by mi byly k ničemu.
1) Budu míň utrácet - Náhodou, nejsem člověk, co utrácí. Normálně si kupuju jenom potřebné věci - svačinu, horkou čokoládu, náhradní stravenky, když je nechám doma (tak dvakrát do týdne), žvýkačky atd. (V tom "atd" by se ještě pár věcí našlo, ale bohužel nemůžu kontrolovat, kdo všechno tenhle blog čte.) Nákupy oblečení, knih a dalších věcí, které nejsou tak úplně nezbytné pro přežití, vlastně nepočítám, protože - K ČEMU by pak bylo šetření?
2) Nebudu zadlužená - To by určitě doporučil každý, kdo mě zná, ale víte co? Zrovna teď NEJSEM zadlužená. Pokud vím, ani trochu. Ale jestli jo, ozvěte se.
3) Nebudu se zamilovávat do magorů nebo kluků, co o mě nestojí/jsou zadaní - Kdyby tomuhle pomohla tak primitivní věc, jako je novoroční předsevzetí, ocitla bych se v ráji. Ať mi vnucuje kdokoli cokoli, podle mě tyhle věci nejdou ovlivnit - zrovna jako je blbost předsevzat si, že si najdu kluka nebo že se na všechny vykašlu.
4) Budu mít dobré známky - Obecně to možná není zas tak špatný nápad, ale jak znám sebe, za tři dny už bych zase opisovala úkoly z matiky po zvonění, protože přestávky je na to škoda, a považovala za jednodušší předstírat nevolnost než učit se na test ze zeměpisu. (Ne že bych něco z toho někdy dělala!!)
5) Budu milejší, klidnější a ochotnější - Jasně, s novým rokem se nechám přeoperovat na někoho jiného.
Jestli má někdo tak silnou vůli, tak hurá do toho! A pro ty ostatní - vůbec se tím netrapte. Kdo řekl, že se něco musí na povel změnit jen proto, že začal další rok?
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama