Červenec 2010

Team Edward vs. Team Jacob

31. července 2010 v 12:08 | Fallen Angel |  Duely
Všichni ho milujeme.
Tím myslím Stmívání. Jasně, to "všichni" asi přeháním, ale na druhou stranu neznám moc filmů, do kterých by se zbláznilo tolik lidí, nebo spíš - tolik holek.
Příběh je určitě sám o sobě super, ale tenhle trhák skrývá ještě další lahůdku... vlastně dvě.
Každá máme toho svého (a toho druhého možná zarytě nenávidíme).
Kterého jste si vysnily vy?

Edward :/

Edward Cullen
Věk: navěky 17
Zvláštnost: upír
Doprava: stříbrné Volvo
Kde si ho zamilujete: Stmívání
Best scény: když sedí s Bellou v lavici, u něj v pokoji
Plusy a mínusy:
+ "nadpozemsky krásný"
+ tichý a přemýšlivý, jiný než ostatní
+ bledá pleť
+ dokáže se ovládat
+ ochraňující
- nebezpečí úrazu (touha po krvi)
- majetnický
- "Bello, dáváš mi vše tím, že dýcháš, bez tebe jsem ničím, bla bla bla"
- posedlý náboženstvím
- trpitelský výraz
Hodnocení: V prvním díle jsem byla z Edy totálně vedle! Při tom, jak ho představilo Stmívání, a s četbou knížky, kde Bella v každé druhé větě vykládala, jak je Edward neskutečně nádherný, to snad ani jinak nešlo. Během následujících dílů se ale můj názor změnil, a když jsem nakonec viděla New Moon, už mi Eda připadal spíš divný. Korunu všemu ale nasadilo Zatmění, kde vypadal převážně jako hodně nepříjemná plastová figrka, okořeněná monology o ztrátě duše a odměřenými pohledy na všechny kromě Belly. Jestli tohle udělali z Roberta Pattinsona, nebo jestli tohle udělal Rob Pattinson z Edwarda, nevím, ale já už o "upíru se stříbrným Volvem" asi budu snít jedině v nočních můrách.

Jacob :*

Jacob Black
Věk: skoro o 2 roky mladší než Bella
Zvláštnost: vlkodlak
Doprava: motorka
Kde si ho zamilujete: Nový měsíc, Zatmění
Best scény: všechny? Tak dobře, polibek s Bellou a moje nejmilovanější - návštěva zraněného Jacoba na konci Eclipse
Plusy a mínusy:
+ krásné tělo (nejen)
+ přátelský a oblíbený
+ nebere všechno moc vážně
+ hřeje
+ mazlení s vlkem
- tvrdohlavý, urážlivý
- dlouhé vlasy!
- někdy příliš sebevědomý
- chudý (prostě mě nic lepšího nenapadá! xD)
Hodnocení:
S Jakem to bylo přesně naopak. Po Stmívání, okouzlená Edwardem, jsem mu říkala "semafor" kvůli svítivým bílým zubům a snad i během čtení Nového měsíce mě spíš štval. Už v Zatmění mi ho ale začalo být docela líto, v Rozbřesku jsem se pak přidala na jeho stranu. A ve chvíli, kdy se Taylor Lautner ostříhal, už jsem byla úplně ztracená. Jacob, ikdyž nepočítám bijící srdce a smrtelnost, je totiž mnohem lidštější než Edward - chováním, emocemi, přemýšlením. Ze všech postav se dá úplně sžít asi jenom s ním, anebo s Bellou. Mně osobně sice připadá mnohem hezčí, ale nikdo z něj nedělá dokonalého hrdinu jako z Edy. A nejspíš proto se jím pro mě i stal.

Bella & Edward
Bella & Jacob

Comeback - proč ne?

31. července 2010 v 10:46 | Fallen Angel |  About blog and so on
Začíná se mi stýskat po blogu.
Všechno to určitě přišlo v pravou chvíli - v okamžiku, kdy už to všichni mí bývalí "fanoušci" a vytrvalé SB zabalili a přestali sem chodit, protože už zkrátka nemohli čekat, že bych milostivě cokoli napsala. Problém je ale v tom, že už mě (zhruba po roce) přestává bavit každodenní rutina zapnout internet - podívat se na Face - pročíst novinky (pokud nějaké jsou) - podívat se, kdo je online (většinou nikdo zajímavý) - prohlédnout si dva nebo tři "oblíbené" profily (no dobře, hlavně ten JEDEN) a pak už jen znuděně projíždět stránku pořád dokola, než se zase přinutím celé to vypnout a dělat něco mnohem energičtějšího a společenštějšího (což samozřejmě není na škodu). A do toho všeho chátrá mé "spisovatelské" nadání. A tak si říkám, proč teď, o prázdninách, kdy (pokud jsem doma, což se stává málokdy) nemám na práci nic jiného než chodit ven se svými miláčky (pochopili jste určitě správně, že myslím kamarádky :*), číst haldy knih a nutit lidi, aby se mnou šli do kina (všichni víme, na co), zase nezprovoznit tenhle blog? Je sice do jisté míry sračkoidní (viz adresa a moje články z 5. třídy), ale asi nemám to srdce založit si nový. A tak to zkouším zase tady. Třeba mi to tentokrát vyjde.