Prosinec 2009

Christmas + SuperStar

28. prosince 2009 v 11:21 | Fallen Angel |  About blog and so on
Tak byly Vánoce, já měla dokonce dvoje jako obvykle xD.
Zaprvé bych se vám chtěla omluvit, že jsem zase zapomněla psát. Vykašlala jsem se na dvě poslední kola SiSííí, což je dost hroznej zločin, ale napadlo mě, že bych je eště mohla dodělat... No uvidíme, jestli budu mít náladu, a jestli už to nebude trapný.
A o čem jsem se to chtěla ještě zmínit? Jo, aha, o Vánocích! U mě byly určitě super, no a moje letošní knižní skóre je 25 (wow)!
Lisi Harrison - Dívčí parta: Povedený večírek aneb Past na kluky
P. C. Castová a Kristin Castová - Škola noci: Označená
Lev Grossman - Mágové
N. D. Wilson - Sto tajných dvířek
Jane Austenová - Lady Susan
Jane Austenová - Mansfieldské panství
Helen Fieldingová - Bujná fantazie Olivie Joulesové
Richelle Mead - Vampýrská akademie
Cecily von Ziegesarová a Anabelle Vestryová - Gossip Girl: Trojčata
Rick Riordan - Percy Jackson: Zloděj blesku
Tony DiTerelizzi a Holly Blacková - Kronika rodu Spiderwicků: Klíč k určování kouzelných tvorů
Tony DiTerelizzi a Holly Blacková - Kronika rodu Spiderwicků: Kámen ke koukání
Tony DiTerelizzi a Holly Blacková - Kronika rodu Spiderwicků: Tajemství tety Lucindy
Tony DiTerelizzi a Holly Blacková - Kronika rodu Spiderwicků: Strom ze železa
Tony DiTerelizzi a Holly Blacková - Kronika rodu Spiderwicků: Mulgarath se zlobí
Tony DiTerelizzi a Holly Blacková - Kronika rodu Spiderwicků, A co bylo potom: Rusalčina píseň
Tony DiTerelizzi a Holly Blacková - Kronika rodu Spiderwicků, A co bylo potom: Obrovité potíže
L. J. Smith - Upíří deníky: Probuzení
L. J. Smith - Upíří deníky: Souboj
Krystyna Kuhn - Past na Sněhurku
Krystyna Kuhn - Pohádkový zločin
Nava Semelová - Láska pro začátečníky
Michael Scott - Tajemství nesmrtelného Nikolase Flamela: Vědma
Cathy Hopkinsová - Škoricové dievča
Což znamená 24 česky a 1 slovensky - jo, já vím, sem cvok, ale když ono bylo to knihkupectví v Bratislavě tak nádherný...

7. finále - rozhodnutí

14. prosince 2009 v 16:16 | Fallen Angel |  Super Star
SuperStar opustil favorit Honza!
Myslím, že nejenom mě tohle dost překvapilo.
Dva z porotců se shodli na tom, že by měl odejít Miro Šmajda, další dva by vyhodili Dominiku Starou. Nakonec se netrefil ani jeden. Dominika, Miro, a samozřejmě i Martin Chodúr nakonec vyvázli - tím nešťastným byl tentokrát Jan Bendig. Nejen finalisté, ale i Marta Jandová a Adela Banášová jeho odchod oplakaly.
A jestli to vadí mně? Honza se mi docela líbil a jeho vystoupení mě většinou bavila, ale příliš sympatický mi nebyl a, poté, co jsem si na internetu četla chat s ním, mi nepřišel ani zrovna nejchytřejší. Ale výborný zpěvák to určitě byl a podle mě ho mohli vyhodit až v dalším kole.

7. finále

7. prosince 2009 v 16:56 | Fallen Angel |  Super Star
Dnešní finálový večer se nesl ve dvou stylech - písničky Michala Davida a filmové či muzikálové hity. Z toho prvního jsem zrovna nejásala, druhé téma to ale tentokrát srovnalo.

Miro Šmajda (21)
Co zpíval: Michal David - Je to blízko
Samozřejmě všichni víte, jak neskutečně jsem ovlivněná, takže moji zbožnou chválu nebudete brát moc vážně. Ale mně se to strašně líbilo. Podle mě to bylo jediné vystoupení s Davidovým hitem, které nebylo tenhle večer trapné. Ostatně to taky nebyl diskotékový hit. Působilo to strašně teskně, aranžmá bylo úžasný, jak Mira všichni otravovali s těmi úpravami, a on zpíval, sám pro sebe, jako by byl někde jinde... Kritik by napsal, že ho to rozplakalo. Já píšu, že si dovedu představit, že by to rozplakalo i někoho, řekněme, nestranného. Prostřední, tzv. "popová" část na jevišti ušla, ale rockový závěr se mi zase strašně líbil. Bylo to dokonalý xD.

Jan Bendig (15)
Co zpíval: Michal David - Discopříběh
Ne, ne, ne. Co mělo TOHLE znamenat? Mezi milující fanynky Bendiga se určitě neřadím, ale Honza se mi docela líbí - nebo spíš líbil. To, co předvedl tentokrát, bylo absolutně děsivý. Jestli jsem kdysi prohlásila, že Mirovo a Benovo vystoupení v kole Michaela Jacksona a Madonny bylo trapný, moc se omlouvám. Jestli totiž něco je trapárna, je to tohle. Hloupý, v podstatě děsivý diskotékový hit, a do toho Janovy nemožné tanečky a hlas, kdovíproč moc hluboký, který se k písni vůbec nehodil, stvořily takovou příšernost, že se na to snad ani nedalo koukat. Upřímně nechápu, co tím sleduje. Že by ta jeho proslulá show?

Martin Chodúr (20)
Co zpíval: Michal David - Každý mi tě lásko závidí
Asi za to mohla ta písnička. Její jednotvárnost, nudnost, obyčejnou melodii a hlavně naprosto příšerný text (který se sice rýmoval, ale zněl, jako by se nerýmoval), nemohl zachránit ani typický Chodúr. Typický píšu schválně, protože ikdyž je Martin vynikající zpěvák a showman, jeho stále stejný způsob zpívání i vystupování mě, a dle názorů na internetu atd. i ostatní, už začíná tak trochu nudit. Možná už by tam měl hodit trochu té show, a třeba i "tance", protože to samé gestikulování rukou mě příští kolo nejen nerozpláče, ale snad i uspí. Vlastně už začínám pochybovat, jestli je Chodúr ta pravá SuperStar.

Dominika Stará (16)
Co zpívala: Michal David - Děti ráje
No tak zaprvé, ta písnička byla hrozná. A zadruhé, mně se Domča - jako obvykle, když zpívá otravný rozjuchaný popový hit, ve kterých si zjevně libuje - vážně nelíbila. To její "nadšení", které je součástí písně, mi u ní přišlo umělé a trapné, no a celé to bylo nemožně staromódní, jako vždycky, když se Stará snaží vystřihnout nějakou disco-pecku z osmdesátých let a já umírám kýčovitostí. Takže, jestli chce opravdu Dominika něco zpívat, ať zkouší nějaké ty balady. A, jen tak mimochodem, všimli jste si, jak se zatetelila, když porota řekla "ty a Miro Šmajda"? A všimli jste si i toho, jak on už si jí vůbec nevšímá? No dobře, toho si asi všímám jenom já.

Jan Bendig (15)
Co zpíval: Celine Dion - My heart will go on (Titanic)
Tímhle si to u mě Honzík zase docela vyžehlil. Zatímco dřív jsem zastávala názor, že Bendig je vynikající v rychlých písních, a v pomalých nudí, teď to bylo přesně naopak. Po trapáckém Discopříběhu přišel skvělý výkon s Titanicem (určitě se na tom odrazilo i to, jak dlouho ho zpívá). Tyhle "velkolepé balady" asi k Janovi půjdou, a ani mi tam tolik nevadila jeho lehce zženštilá barva hlasu (někomu se třeba líbí, ale mně ne). Ty výšky možná nebyly občas nic moc, ale to vůbec nevadilo. Takže podle mě super výkon, a ještě něco - necítil se Hejma po tom hodnocení trochu trapně?

Martin Chodúr (20)
Co zpíval: Maria (West Side Story)
Skoro nerozumím tomu, proč bylo tohle vystoupení tak málo pochváleno. Mě totiž téměř nadchlo. Přišlo mi totiž, že Martin tentokrát zpíval úplně jinak než normálně, a že lehce se vkrádající nuda "běžného chodúrovského výkonu" ustoupila. Romantická písnička byla totiž správně procítěná, že mi, ikdyž to byl Chodúr, málem vehnala slzy do očí. Závěrečná pasáž, v níž Martin zpíval bez hudby, byla prostě dokonalá, a ikdyž podle ostatních moc nezaperlil, já to považuji za jeden z jeho nejlepších výkonů. Když se ohlédnu za "gottovým" kolem, nejspíš mám úchylku na nešťastného Martina Chodúra - jeho Oči sněhem zaváté mě dojaly stejně tak, a porotě se to taky nelíbilo. Nesmíte mě brát moc vážně.

Miro Šmajda (21)
Co zpíval: Queen - We will rock you/We are the champions
Prý že Miro neměl den. Prý že to nebylo oproti minulým kolům nic moc. Jak chcete. Ale mně se to zdálo... co vlastně ještě napsat? Božský? To už tady, v souvislosti s Mirem, padlo hodněkrát xD. Takže, naprosto profesionální vyjádření k výkonu: Začátek, tedy We are the champions, byl milý a dojemný, a pokračování - We will rock you - byla Mirova klasická divočina, kterou tak zbožňuju, takže - to by stačilo, co? A jen tak pro shrnutí - podle mě, přestože porotci tvrdí něco jiného, pro mě byl Mirko opět perlou večera - Michala Davida zazpíval nejlíp, a druhý výkon byl podle jeho gusta, a bylo to to nej vystoupení.

Dominika Stará (16)
Co zpívala: Barbra Streisand - Memory (Cats)
Pozor, nestranné hodnocení! A kupodivu ne proto, že Domču moc nemusím. Byla jsem totiž tak nalomená z Mira, že by mě rozplakalo asi i "Nesem vám noviny". Na tuhle písničku jsem se hodně těšila, protože se mi dost líbila - mohla za to určitě i moje kamarádka Kay, která ji zpívá a vyhraje SuperStar příští rok (půjdeš tam, a hotovo). A, přestože všichni Dominice vyčítali nedostatek emocí, že prý zpívá jak stroj, mně to dojalo k slzám (což už jsem vysvětlovala v úvodu). Ani ty její výšky mi tam moc nevadily, ikdyž v pár momentech byly trochu nepříjemné. A co se mi hnusilo? Všemi porotci chválené šaty! Co to mělo být? Variace na disneyovskou Popelku?

Shrnutí mého hodnocení:
Vítěz - Martin Chodúr nebo Miro Šmajda
Nejlepší výkony kola - 1. M. Šmajda: We will rock you, 2. M. Šmajda: Je to blízko, 3. M. Chodúr: Maria
Příští vypadnutí - Dominika Stará

6. finále - rozhodnutí

4. prosince 2009 v 19:34 | Fallen Angel |  Super Star
Vyřazení, které čekali snad úplně všichni, se konalo minulé pondělí.
Tři z porotců se shodli na tom, že by měla soutěž opustit Monika, Dara, která ji má velmi ráda, by raději vyhodila Dominiku. Ta byla ale poslána dál, stejně jako Miro Šmajda a Martin Chodúr. Rozhodnutí, zda odejde Monika, nebo Honza, pak bylo snad téměř jasné - dle očekávání totiž vypadla Monika Bagárová. Bylo mi to v podstatě jedno, ale "roztomilé" zlatíčko soutěže se soulovým hlasem, dle všech krásnou napůl Maďarku a napůl cikánku Moniku jsem nikdy neměla moc ráda, a její výkony, narozdíl od poroty a fanoušků, mě nebavily ani v semifinále. Podle mě je teda spravedlivé, že Monču vyřadili, ikdyž už mě neštvala zdaleka tolik jako předtím. Sama Bagárová ale řekla, že si vypadnutí zasloužila, a je vlastně ráda, že to tak dopadlo. (A asi není jediná.)
Příští večer bude věnován filmovým hitům - a, jen tak mimochodem, poletí Stará.