5. finále

23. listopadu 2009 v 15:37 | Fallen Angel |  Super Star
Kolo Karla Gotta a duetů nejspíš mělo ukázat, kdo na to opravdu má.
A ukázalo? Já myslím, že docela ano. Gott je asi nejznámější český zpěvák, a ikdyž nemůžu tvrdit, že se mi jeho písničky nějak zvlášť líbí, na své si tentokrát přišla starší generace. Duety v angličtině byly zase zajímavým oživením mezi sólovými výkony a předvedly, kteří finalisté by byli v budoucnu schopni zpívat v duu či skupině. Nejdřív se budu věnovat sólovým vystoupením a potom duetům.

Martin Chodúr (19)
Co zpíval: Karel Gott - Oči sněhem zaváté
Říkala jsem si, že Martinovi tohle určitě sedne. Stylem a vystupováním mi totiž Gotta dost připomíná. I proto jsem se taky na výkon těšila. Ale to, co mu řekla porota? Jasně, udělili mu sice jedničku, a řekli něco v tom smyslu, že neumí zazpívat špatně, ovšem nezdáli se nikterak nadšení. Možná to můžu přičítat textu písničky, ale já během Martinova zpěvu cítila takové mrazení... Mně se to zdálo vážně skvělý a navíc ještě dojemný.

Jan Bendig (15)
Co zpíval: Karel Gott - Cesta rájem
Netvrdím, že to bylo dokonalé, ale opravdu se mi to líbilo. Už u "dělové rány" - která se mně, upřímně, zdála trochu trapná - Honza ukázal, že mu písničky od Gotta sedí. Podle mě prostě takové milé, roztomilé vystoupení. Bendig se už pár kol zženštile nevrtí, ani nenudí pomalými baládkami, zkrátka se mu daří a já ho začínám mít ráda. Ta písnička dokonce vyzněla i docela romanticky - jak samozřejmě vyznít měla -, což je podle mě u Bendiga něco nového. Ovšem ne, že bych chtěla, aby Jan začal sypat něco na způsob průměrného výkonu Denise Lacha.

Denis Lacho (16)
Co zpíval: Karel Gott - Včelka Mája
Denise jsem neměla nikdy příliš v lásce. Zdálo se mi, že je to jenom přeslazený, dle jistého mínění hezký mladíček, který zpívá možná dobře, ale nudně, pořád stejně a pouze v zájmu toho zalíbit se jedenáctiletým fanynkám. Paradoxně se mi začal docela líbit, až když ho porota dávno zatratila a snad i těch fanoušků už mu tak nějak ubylo. Protože, ať si říká kdo chce, co chce, pro mě byla Mája jeho nejlepší výkon. Třeba ne pěvecký, ale písničku si krásně užil, předvedl skvělou show a vážně mě bavil - a to je mnohdy to nejdůležitější.

Dominika Stará (16)
Co zpívala: Karel Gott - Lásko má
Já vlastně nevím, co si o tomhle mám myslet. Na jednu stranu to bylo takové hodně emocionální, prostě to, co Domče svědčí (ikdyž jsem se samozřejmě nemohla zbavit pocitu, že to zpívá pro Mira). Ty hlubší pasáže byly úžasný. Jenomže to by nemohly existovat Dominičiny oblíbené výšky, ve kterých zpívala téměř fistulí a teď, když si to pouštím znovu, mě neskutečně tahají za uši. Což je divné, naživo jsem si těch děsných výšek ani moc nevšimla. Ale zas tak špatné to nebylo.

Miro Šmajda (20)
Co zpíval: Karel Gott - C´est la vie
Porotci tentokrát na Mira chrlili superlativy o tom, jak dokonale zazpíval, že se jedná o nejlepší výkon večera atd. Kvůli duetu s Domčou (o kterém se ještě dočtete) jsem byla na Mira naštvaná xD, ale tohle... Bylo to strašně dojemné, smutné, procítěné, a ikdyž to mělo k rocku daleko, byl to prostě Miro. Neskutečně se mi to líbilo. Samozřejmě tam nevynikla jeho osobnost, jako třeba u Stairway to heaven nebo Smoke on the water, ale - BYLO to dokonalé.

Monika Bagárová (15)
Co zpívala: Karel Gott - Už z hor zní zvon
Dle všech asi nejlepší Moničin výkon ve finále. A i já, rozhodně ne Mončina fanynka, musím říct, že se mi to docela líbilo. Lehká nuda, kterou jsem občas vyčítala jejím výkonům s pomalými písněmi, sice chvilkami nechyběla ani tady, ovšem hlas krásně vynikl. Nebylo to nic světoborného, ale hezkého - to ano. Upřímně, přestávám Bagra tak nesnášet, a ne že bych měla Moniku ráda, ale na její zpěv se už docela těším. Rozhodně mnohem lepší než minulá Katy Perry.

DUETY

Miro Šmajda & Dominika Stará
Co zpívali: Ronan Keating & Lulu - We've got tonight
Porota se shodla na tom, že Mirovi a Dominice to spolu vůbec neladilo. Jejich duet byl asi největším zklamáním večera. Podle mě to, že mě duet moc nebavil, možná zavinila i nezajímavost písně, anebo - což je pravděpodobnější - nepřekonatelná žárlivost. To se přece dalo čekat? Ale ono je dost možné, že je do dvojic rozřadila režie podle kvality zpěvu, dostali přikázáno, že se k sobě musí tulit (to ostatně dělali i Lacho a Bagr) a Domča je do Mira prostě zamilovaná (a ani se jí nedivím). Nemusí to přece nutně znamenat, že spolu něco mají, že ne?
Jak se k sobě hodili: Hodili... vlasama. Jinak podle mě téměř vůbec. Každý sedí k jinému stylu hudby, každý zpívá jinak. A, jak jsme slyšeli i od porotců - neladí jim to.

Denis Lacho & Monika Bagárová
Co zpívali: Luther Vandross & Mariah Carey - Endless love
Před tímhle večerem pro mě byli Denis a Monika nesympatickými, otravnými kandidáty na vypadnutí. A hlavně tomuhle vystoupení můžu připsat zásluhy na tom, že už to tak není. Bylo to přesně takové, jaký duet má být - dojemné, romantické, a mimo jiné skvěle sladěné. Alespoň mně se to hrozně líbilo. Myslím, že Monča i Denis tímhle dokázali, že rozhodně nejsou nejslabšími zpěváky v soutěži a své místo v TOP 6 si zaslouží. Ale, když už jsme u toho, kdo z té šestice vlastně ne?
Jak se k sobě hodili: No jo, oba to jsou takové "sladké děti". Ale myslím, že jim to spolu moc slušelo.

Martin Chodúr & Jan Bendig
Co zpívali: George Michael & Elton John - Don´t let the sun go down on me
Ke "standing ovation" po Honzově a Martinově výkonu, trvající asi 5 minut, jsem se připojila i já, což by snad jako komentář mohlo stačit. Tohle vystoupení bylo jednoduše úžasné - byla to přehlídka dvou nejlepších talentů v celé soutěži. I ti největší odpůrci těhle dvou musí uznat, že ten duet byl božský, a bude asi jen velkou chybou, pokud se tito dva spolu nedostanou do finále. (Pokud tedy nebude Šmajda pokračovat v tom, co započal v rockovém kole...)
Jak se k sobě hodili: Každý je jiný, ale oba mají takový hlas, že je radost slyšet je pohromadě. Nejspíš to měl být takový experiment, prostě absolutní pecka na závěr. A vyšlo to.

Co se týče fandění, jsem teď dost zmatená aneb vysvětlím vám to radši takhle:
Martin Chodúr - zpívá asi ze všech nejlíp. Je docela sympatický a jeho výkony se mi líbí. Jasně, že je to jeden z mých favoritů!
Jan Bendig - má skvělý hlas a skvělá vystoupení. I jemu teď fandím.
Denis Lacho - se mi vážně teď začal líbit. Přijde mi hrozně milý a někdy zpívá fakt dobře.
Dominika Stará - nepatří mezi mé oblíbenkyně, ale líbí se mi její zpěv a občas mě strašně moc baví, takže doufám, že tam ještě vydrží.
Monika Bagr Bagárová - už mě zdaleka tolik neštve. Nejsem její fanynka, ale začala jsem ji mít docela ráda.
Miro Šmajda - to je složitý... Ale asi mu pořád ještě fandím ze všech nejvíc.
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 kacikvlasakova kacikvlasakova | Web | 23. listopadu 2009 v 20:03 | Reagovat

ahojik...

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama