Červenec 2009

Muž značky "Romantický, citlivý, milý" aneb jsem skutečně divná a zvrácená?

18. července 2009 v 22:48 | Fallen Angel |  Love
Obecná představa ideálního života zní z pohledu žen asi takhle: Ona byla docela obyčejná, avšak pracovitá, chytrá a dobrosrdečná dívka. Její život byl vcelku zábavný, avšak bez velikých milostných eskapád a následných zklamání. A potom potkala JEHO. ON byl o trochu starší než ona (ale ne o moc, protože pak se z "dokonalé dívky žijící dokonalý život" rychle stane "prohnaná mrcha, zlatokopka, která si ho nezaslouží"), docela zámožný (ještě více platí zmiňovaná věta), a především krásný, citlivý, milý, romantický a vůbec všestranně velmi hodný, skromný a přející. Po pár měsících či letech se tito dva úžasní lidé vzali, měli dvě nebo tři děti, jednoho nebo dva psy, jednu velkou bílou vilu a žili šťastně až do smrti. Jenže co když někdo, jako jsem já, vůbec nechce něco takového, a navíc jej vůbec nepřitahují ti milí, hodní a romantičtí?

Všechno tohle nejspíš odstartovalo (tisíceré omluvy, že o tom zas mluvím) na Andělích a démonech. Ten film jsem si hned napoprvé zamilovala - a ještě víc jsem si zamilovala postavu Camerlanga. Shodou okolností, to, že není prostě jen sympatický, a zároveň docela hezký, ale že se mi opravdu líbí, jsem si uvědomila až na konci filmu - tedy v době, kdy už vyšlo na jevo, že kajícný a obětavý kněz je ve skutečnosti pěkný hajzlík, který zapřičinil veškeré problémy (i zabíjení) v celém příběhu. Nejdřív jsem z něj byla prostě hotová - ta věta "Viděla jsi Anděle a démony?", kterou jsem opakovaně otravovala své kamarádky (které o brutální thriller vůbec neměly zájem) asi musela utkvět v paměti spousty mých přátel. A ikdyž mi děda, kterého jsem na film dotáhla taky, odsouhlasil, že "kamrlik byl štrupik" (jeho slovník neřeším), má matka, s níž jsem Andělé a démony viděla poprvé, mě také upozornila, že "tenhle je pěknej" (ale pak mi řekla, že "na konci už byl hnusnej"), a teta, kterou jsem také donutila navštívit se mnou kino, uznala, že Camerlango vypadá dobře, všichni zároveň uznali, že je to prostě záporná, a tudíž ve finále nesympatická postava. Jenom mě ta jeho zlomyslnost přitahovala. Víte, byla jsem vždycky (nebo aspoň posledních pár let) na grázly (kteří mě odmítali). Jasně, sama nejsem kdovíjak svatá a uctivá, a prostě se mi líbí ty drsnější a namachrovanější typy. To je v normě, ne? A že se mi prostě líbil nějaký Camerlango... Už jste viděli Harryho Pottera a Prince dvojí krve? Ne? Heč, já už jo xD. Harry je samozřejmě moc hezký. Líbí se mi. Avšak kluk, který mě teď nejvíc zaujal, byl... Malfoy.
Možná to není zas tak v normě.

P. S. Omlouvám se, že píšu tak málo, ale musíte si zvykat. Už na blogu nedělám intenzivně, spíš napíšu, když mě něco napadne.
P.P.S. Četli jste knížku He´s just not that into you (Až tak moc tě nežere)? Přečtěte si ji. Je fakt skvělá. Akorát že mezi jedno z doporučovaných pravidel je vyhýbat se "zlobivým klukům". A to já nikdy neudělám. Zlomilo by mi to srdce.