Červenec 2008

28. července 2008

28. července 2008 v 15:04 | Crissie |  My diary
Zase jsem se vám rozhodla napsat o jednom ze svých dnů, nijak zvlášť vyjímečném, ale ne zase úplně nudném.
Vzbudila jsem se už v sedm hodin, protože táta musel do práce, a tak mě odvezl - za zvuku Headstrong od Ashley Tisdale - ještě v pyžamu k babičce. Tam jsem se celá ospalá vrátila do postele a spala až do devíti. Vzbudila mě babička, protože nám v devět jel vlak do Prahy. Sice spěchala, ale nakonec jsme čekaly doma a pak i na nádraží.:-) Přijely jsme až do Vysočan, kde jsme přesedly na metro a jely až na Zličín, odkud už mi jel autobus do Plzně. Cestou jsem přelouskala Popcorn a kus Bravo Girl!, ale cesta autobusem byla - musíte uznat - hrozná: začalo to tím, že jsem zjistila, že nemám co číst, protože mi babička strčila časopis do kufříku, který jsem u sebe teď neměla. Chtěla jsem tedy poslouchat hudbu. Došlo mi, že nemám sluchátka k mobilu, a tak jsem si chtěla pustit svůj nový iPod. Pak jsem ale shledala, že je na něm nějaké divné nastavení, totiž že přehrává jenom asi 10 vteřin z každé písničky. Zaradovala jsem se tedy až v okamžiku, kdy mi přinesli Mladou Frontu s docela dobrou přílohou Ona Dnes, ale když jsem jí prolistovala, došlo mi, že tam není vůbec nic zajímavého. No, a vrcholem všeho bylo, že mi místo objednané horké čokolády přinesli kafe, což jsem zjistila, až když byla obsluha samozřejmě dávno pryč... Uchlácholila mě až teta, když mi uvařila svoje vyhlášené italské těstoviny :-).
Po obědě jsme byly chvíli doma a pak vyjely do Olympie, kde mi teta chtěla koupit novou podprsenku, ale žádnou hezkou neměli. Nakonec jsme ale jely do Intersparu a utrácela jsem za své oblíbené hobby - koupila jsem si knížky "Stella a... Šíleně pubertální kámoši" a "Stella a... Šíleně nadutá Ráchel" od Karen McCombieové. Už jsm četla první díl Stelly, takže je mi jasný, že se mi budou líbit... xD
Kliknutím na obrázek zavřete okno.

Best friends

20. července 2008 v 9:00 | Crissie |  Me
Podobně jako Addie jsem se rozhodla napsat něco o svých čtyřech nejlepších kámoškách ze třídy. Narozdíl od ní ale neuvedu jména, jenom popis. Ty osoby se určitě poznají, a tomu zbytku to může být jedno!!!
1.Tahle holka je moje nejlepší kamarádka. Je s ní legrace, pěkně se s ní povídá a máme stejné zájmy, ale někdy je na můj vkus až moc tichá a trousí jedno "to je mi jedno" za druhým. Jinak jí ale mám asi nejradši ze všech svých kamarádek a jsme skvělá dvojka.
2.Tuhle holku bych asi označila za svou druhou nejlepší kámošku (ale až na druhém místě), ovšem nevím, jestli to opravdu je tahle, anebo až holka 3. Hrozně hezky se s ní povídá a vždycky má pro mě radu (když teda není zrovna naštvaná, což se občas stává). Je hrozně chytrá, i když někdy až moc tichá a bez názoru (to dělá ve větších skupinkách), jindy ale zas v pohodě a docela rozhodující (to zase dělá ve dvojici - a to ji mám přece jen o něco radši!)
3.I téhle holce bych ráda přiřkla titul "druhá nejlepší kamarádka". Hezky si pokecáme, často si telefonujeme a vždycky mi poradí. Někdy je ale trochu moc přecitlivělá, hodně věcí se jí nelíbí, často někoho pomlouvá a taky mi vadí, že je na ní závislá její nejlepší kamarádka. Stejně ji mám ale moooc ráda!
4.Tuhle holku jde jen blbě označit za jednu z mých "nejlepších kamarádek", ale patříme do jedné party a i když se občas (-často-) pohádáme, bez hádek s ní by byl můj život sice lepší, ale přeci jen nudnější! My se většinu času nesnášíme, ale ten zbytek se vlastně máme rády!
Samozřejmě mám mnohem víc kamarádek, které mám moc ráda, a třeba by právě ony byly na "5.místě", jenomže právě proto jsem pětku nedělala. Nevěděla jsem, koho tam napsat, a to je asi znamení, že takovou mírou mám ráda víc lidí, a nebylo by fér psát tam jen jednu!
BLESKOVKA PRO MÉ KAMARÁDKY A LIDI ZE TŘÍDY:
Zkuste uhodnout, o čí popisy se jedná, první, kdo uhodne vše správně, dostane diplom!!!

Od Karolíny

17. července 2008 v 19:32 | Crissie |  For me
Takže, zase diplom xD. A zase od Káji z bločku karlika. Tentokrát jsem si vymohla Narnii.
Děkuju moc!!!

IN/OUT 5.7.2008

5. července 2008 v 20:51 | Crissie |  IN @ OUT
IN X OUT
MDLOBY X JÍZDA NA KOLE
X OLGA
KNIHY X FILMY
MĚSTO X VENKOV
SVÁTEK X NAROZENINY
POLÉVKA Z PYTLÍKU X POLÉVKA Z HRNCE
ANDĚLÉ X NEANDĚLSKÉ BYTOSTI
PLAVÁNÍ X SEZENÍ NA HODINĚ BLÉLOGIE
Je mi jasný, že si třeba myslíte pravej opak, tak se předem hluboce omlouvám, aby mě zase někdo neoznačil za "snobskou děvku s přehodnoceným žebříčkem".

Jo Brandová: Holky to chtěj jinak

5. července 2008 v 19:37 | Crissie |  Books
Tuhle knížku jsem četla nedávno (asi před 5 dny) a moc mne zaujala, hlavně svým humorem a zajímavým dějem.
Autor: Jo Brandová
Originál: anglicky
Původní název: It´s different for girls
V originále vydáno: 2005
U nás vydáno: 2007
Obsah (na obalu): Ospalé anglické přímořské letovisko Hastings v sedmdesátých letech dvacátého století - pro úžasný život, ve kterém se pořád něco děje, spíš nic moc. Žijí tam ovšem Rachel a Susan, začínají dospívat a pomalu si uvědomují, že pro boj s nepřítelem je důležité být v přesile, takže drží pevně spolu. Právě díky kamarádství zvládají nejrůznější prekérní situace i to, že je rodiče občas zaboha nechtějí nechat na pokoji, šikanu ve škole, gumové brambůrky a teplé pivo na mejdanu, úžasné a slibné kytarové talenty, sjeté hipíky, pánskou společnost, mizerné místní kapely, první polibky, pochybnosti o vlastním vzhledu a nešikovné pokusy o to, jak se co nejlépe obléct, i první milostná zklamání. Pak se v jejich životě objeví Dave, hvězda a kluk, o kterého by správně neměly ani zavadit, tak špatnou má pověst, jenže se na něj holky přímo lepí. Susan i Rachel pak zčistajasna zjistí, že sex, drogy a rokenrol nejsou pokaždé přesně to, co si vysnily, protože Anglií otřásá nová punková muzika a všechno je najednou jinak. Ke komu se která z nich přikloní - k pankáčům nebo ke skinheadům? A jak si s jejich vzdorem dokážou poradit zoufalí rodiče?
Můj názor, dokončení obsahu knihy: I když obsah možná vypadá "drsně", celá knížka je až překvapivě přívětivě napsaná a navíc je celé dospívání dívek bráno s nadsázkou. Kniha je moc vtipná a přestože jsem si nejdřív říkala, jestli mě bude bavit čtení o holkách z jiné doby, než ve které žiju, Holky to chtěj jinak je jedna z vůbec nejlepších knih, jaké jsem kdy četla. Zkoumá život Rachel a Susan od jejich třinácti let až do dospělosti, a i když je prvních pár kapitol jen o Susan, nenechte se zmást, celá druhá polovina knihy je prakticky pouze o Rachel a Susan vní hraje jen roli "kamarádky hlavní hrdinky". Děj se zamotá v okamžiku, kdy Rachel poté, co opustí v Hastings "hodného kluka", Itala Claudia, odjede do Londýna za Davem přes zákaz rodičů. Když se vrátí, udělí ji půlroční domácí vězení a další kruté tresty (Rachel je v té době asi 16). Dívka ale poté uteče z domova a začne žít v Londýně ve vlastním bytě, chodí do práce a najde si kamaráda jménem Pauline. Vyhledá ji Susan, se kterou pak odjede za Davem. Ten jí požádá o ruku. Rachel se vrací do Hastings a přestože se její rodiče, kterým se kniha také věnuje, rozvádí, je šťastná. Zrovna tak Susan, která bez Rachel začala žít v Hastings totálně nudný život, o jaký nikdy nestála, a tak dá ve finále kopačky svému "hodnému" příteli a odjede do Itálie za svým bývalým klukem.

Od Sussie

5. července 2008 v 18:25 | Crissie |  For me
Takže, zase jsem dostala diplomek, je moc hezký. Dala mi ho moje kamarádka Lucka S. (Sussie) z blogu, který už určitě znáte, superius.
Děkuju mocinky!!!

Skandar Keynes

3. července 2008 v 0:09 | Crissie |  Stars - životopisy
Skandar se narodil 5.září 1991 v Londýně. mezi lety 2000 - 2005 navštěvoval Divadelní školu a jeho první profesionální role byla Enzo Ferrari v Ferrari (2003). Později dostal roli Edmunda v Letopisech Narnie a jako poslední z Pevensiových dostal roli. Jako Edmund zůstane i ve flmu Princ Kaspián a Plavbě Jitřního poutníka, která se bude natáčet v roce 2008.

Kauza jménem BORRIE ANN vs. Íbn Dáhns

2. července 2008 v 23:45 | Crissie |  Moje články
Takže, na blogu naší party mi Ann tenhle článek smazala, ale myslím, že ten, kdo ještě potřebuje zasvětit do hádek Íbn Dáhn a Anety, by si ho mohl přečíst. Mrzelo mě to smazání, tak ho, cudáčka, zveřejním aspoň tady xD...
Již několik dní sleduji dohady mezi mými kamarádkami z party Íbn Dáhn s další z mých kamarádek, Anetou. Upřímně mi z toho praská hlava. Ann Mishu, Barush a ostatní holky nesnášela, poté se s nimi chtěla usmířit, ale problém, Íbni Dáhni teď nesnáší Anetu, tak bych to asi v kostce popsala. Jenomže to by se nemohla vyvinout tzv. článková válka, která začala zcela nevinně Anniným článkem Misha na našem blogu, kde popisuje problematiku jejího vztahu s Míšou, a zároveň tvrdí, že se s ní chce usmířit. Meztím ale Mishu nesnáší kvůli dohadám o jednoho (podle mě dost blbýho) kluka. Mishe a zbytku Íbn Dáhn začíná lézt Ann na nervy. Barush se mezitím naštve, když zjistí, že jsme si my (X) založili blog podobně jako oni (najdete ho tady) a napíše skandální článek o nenávisti k Anetě Neserte mě. O pár dní později se toto objevuje i na blogu Mishy s jejím komentářem - článek Copak Anetko? . Ann přilévá do ohně zdánlivě nevinným článkem s hodnocením Báry, že by zas mohly být kámošky - Barush . Jak tohle bude pokračovat dál?
Necháme se překvapit. Aspoň tedy já.

English menu

2. července 2008 v 23:32 | Crissie |  About blog and so on
Takže, už jsem si připadala jako idiot s rubrikami jako "Dárečky od vás pro mě" nebo "Moje kecy a texty k blogu", když všude jinde vídám jednodušejší "About me", "Pictures" nebo "Fun". Takže jsem si trochu pozměnila rubriky, snad se v tom vyznáte, jelikož já zatím ne xD.
Vaše Crissie xxx

Letopisy Narnie: Princ Kaspian

2. července 2008 v 23:22 | Crissie |  Filmy a seriály
Takhle, na tomto super filmu jsem byla už dvakrát (a rozhodně ne naposledy!) v kině. xD Taky jsem četla knížku Princ Kasipan a myslím si, že je to prostě úplně úúúžasný!!!
O čem to je: Sourozenci Pevensieovi - Petr (Wiliam Mosey), Zuzana (Anna Popewell), Edmund (Skandar Keynes) a Lucinka (Georgie Henley) - se po roce stráveném v Anglii vrací do Narnie, kde mezitím uplynulo 1300 let. Do magického světa se v této době dostali lidé, kmen Telmarínů, kteří Narnii zcela ovládli a vytlačují původní narniany, tedy kouzelné bytosti a mluvící zvířata. Bájné krále přivolal do neklidné Narnie následník telmarínského trůnu Kaspian (Ben Barnes), kterého chtěl jeho strýc Miraz, který Narnii nyní vládne, nechat zavraždit po narození svého syna. Kaspian zná narniany jen z vyprávění, a ti i když jsou k telmarínskému princi prozíraví, nakonec je přesvědčí díky slibu, že až se dostane na trůn, zajistí jim mír. Když se narnijští králové dostanou k narnianům a Kaspianovi, musí se připravit na bitvy s telmaríny. Když však Petrův geniální plán o napadení telmarínského hradu selže díky Kaspianovi, který se nedrží toho, co má dělat, a obrovská část narnijské armády je mrtvá, narniané jsou přesvědčeni, že králové zklamali. Velké starosti také dělá Pevensieovým Aslan, který se za celou dobu neukázal. Když Mirazova armáda míří k jejich pevnosti, nemá Petr jinou možnost, než utkat se s Mirazem v souboji muž s mužem - jinak totiž nemají oslabení narniané žádnou šanci. Lucinku, která jako jediná věří v Aslanův návrat, mezitím vyšlou, aby se vydala na místo, kde bájného lva jedinkrát zahlédla. Petr mezitím Miraze porazí, ale přenechá jeho zabití Kaspianovi, který by si to měl vychutnat díky tomu, že mu jeho strýc zavraždil otce. I mladý princ se nad ním smiluje, to už ale nevydrží Zuzana, která po Mirazovi vystřelí. Jeho vojáci to berou jako zradu, a tak začnou na "narniany" útočit. Zachrání je ale Aslan, který nejprve oživí stromy, aby se zbavily válečných zbraní, a poté smete část armády obří vlnou, přičemž se ti, co přežili, vzdají a vesele připojí k Pevensieovým a ostatním. Kaspian se stane novým králem a sourozenci se chystají domů. Aslan oznámí Petrovi a Zuzaně, že už se do Narnie víckrát nepodívají. O to víc je loučení smutné, nehledě na lásku Zuzany a Kaspiana, která nemá absolutně žádnou šanci. Pevensieovi se vrací do šedivé reality, smutnější než kdy dřív.
Po dlouhé době film, který mě skutečně dostal - a to už jsem přestala věřit...
Jo, a ještě něco - není ten Edmund úplně nepředstavitelně sladkeeeeeeeeeej???????xD