Duben 2007

Chápete to???

29. dubna 2007 v 20:34 | Kiki Kutnarová |  Me
No chápete to???
Sice to píšu pozdě, ale přece! Nechci se vychloubat, ale na těch přijímačkách v pondělí jsem byla první! Vážně! Jestli nevěříte, podívejte se na www.gym-nymburk.cz na "Studium", "Přijímací řízení", "Výsledky přijímaček na osmileté studium" (nebo tak nějak) a najděte si mé číslo 728! Takže od pondělka mám své šťastné číslo (hádejte jaké!). Tohle je gymnázium, kam budu chodit:
Je to historická budova a naše město je jí známé. Jestli jezdíte do Nymburka, bydlíte kousek odtamtud nebo tam třeba máte příbuzné, určitě už jste o gymplu slyšeli! Fakt se tam moc těším!
Vaše budoucí gymnazistka Kiki

Nebo víte co???

23. dubna 2007 v 12:12 | Kiki Kutnarová |  Me
Mám nápad (určitě blbej) :-) !!!!!
Podívejte se na http://www.gym-nymburk.cz a tam na výsledky přijímaček. Nebude to tam pod jménem, ale pod číslem. Takže pokud budete hned chtít vědět, jestli jsem uspěla, podívejte se na číslo:
728
To je moje číslo! (Tedy, na telefonní!) Nesmím ho nikomu říkat, takže to ví:
- všechny moje kamarádky,
- celá mamčina třída,
- téměř všichni učitelé,
- všichni, co se podívají na můj blog.
Výsledky budou na internetu a na budově školy v 18.00.
Vaše Kiki

Mám přijímačky za sebou!

23. dubna 2007 v 11:57 | Kiki Kutnarová |  Me
Pane bože!
Totiž, lidičky!!!!
Hádejte, odkud píšu! Z gymnázia! Mám úplně čerstvě hotové přijímačky. Oficiálně ještě ani neskončily, ale protože jsem měla brzy hotovo, paní profesorka - která je mimochodem moje kamarádka, protože jí znám od mamky, ale teď jí musím vykat - mě pustila dřív. Zato, pokud vím, moje kamarádky Míša, Áďa a Jana ani ještě dva kluci z naší třídy, co přijímačky dělají taky, ještě neskončili! Nejvíc jsem se bála OSP (Obecné studijní předpoklady), které mi moc nešly a navíc na nich záleží úplně nejvíc. Dělali jsme je jako první, ale nakonec jsem z toho měla dobrý pocit. V matematice bylo jen 20 otázek, ale jako na všechny testy jsme dostali jen hodinu, takže to všichni udělali za 15 minut a pak jsme se nudili. Češtinu (která měla 40 otázek) jsem měla udělanou taky rychle, k tomu ještě dotazník (proč chceme na gymnázium atd.), a proto mě pustili dříve. Stejně ale počkám na kámošky, abych si s nimi mohla pokecat (řeči typu: "To bylo děsný", "Já se bojím", "Docela v pohodě"..., které bych si s mamkou neřekla, a pak obvyklý záchvat smíchu z ničeho s nejlepší kámoškou Míšou.) Výsledky se dozvím až v šest večer, určitě vám to napíšu, ale nevím, kdy se dostanu na internet. Budu se snažit co nejdříve, ale i kdybych internet nikde nesehnala tu radostnou či smutnou zprávu budete na 100% znát v neděli! Ale až teď si uvědomuju ten strach a napětí, jestli se tam dostanu. Na SCIO testech jsem to vůbec nevnímala a brala to jako nějakou normální práci ve škole. Až teď se začínám třást. Ale už vidím, jak za pár minut skočím Míše kolem krku a vyhrknu: "Mišíno, já se tak bojím, já jsem to zvorala!" Ostatně, na matematické soutěži Padák jsem měla taky hned hotovo, ale pak se ukázalo, že tam mám spoustu chyb (tolik, že jsem sončila na 3.místě :-) ). Ale hlavně jsem za to 3.místo dostala nějaké body. I když to není moc, ale určitě se budou hodit. Tak já vám někdy řeknu, jak jsem dopadla. Teď už ale asi poběžím za Mišulí. Tak bye-bye:-)!!!
Vaše Kiki
P.S. Vaše Kiki - možná budoucí gymnazistka!
P.P.S. A možná taky ne :-(((( !!!!!
P.P.P.S. Tak konečně ČAU!!!

Přijímačky!!!!!

18. dubna 2007 v 18:48 | Kiki Kutnarová |  Me
Zachraňtě mě!!!!!!!!!!!!!
Chodím do 5.třídy na ZŠ a už za čtyři dny, v pondělí 23.dubna 2007 mě čekají přijímací testy na víceleté gymnázium Nymburk (kde mimochodem učí moje matka chemii!). Šíleně se bojím a mám pocit, že to i s podporou rodiny a svých kamarádek Míši, Ádi a Jany, které jdou na přijímačky taky, prostě nezvládnu! Dělali jste ty testy taky? Taky tam jdete? Pomozte, poraďte, řekněte, jaké to bylo nebo jak se připravujete! Mám strach, těším se... No znáte to! Budete mít SCIO testy, to jistě znáte, tak mi pomozte! Jistě vám napíšu, jak to dopadlo!
Vaše vystrašená Kiki

Je mi líto...

18. dubna 2007 v 18:30 | lue.blog.cz, crazymyska.blog.cz |  About blog and so on
Dozvěděla jsem se to na Lucčině blogu!!! Je to hrozné! Od 1.4.2007 začnou postupně rušit blogy vytvořené v roce 2006! Důvod? Příliš mnoho lidí chce nové blogy, a tak se ty staré musí zrušit! Navíc už také neexistují skoro žádné neobsazené adresy! Je to fakt šílené a myslím, že by spíš měli zakázat vytváření nových blogů atd.! Ale vážně! A tady zjišťujeme, že to fakt není vtip:
Pokud chcete vědět více, napište mi na e-mail kiki.kutnarova@seznam.cz a já vám povím vše, co o téhle zprávě vím. A za pár dní prozradím víc! Ale alespoň, že můj blogík ještě nezrušili! I když, může to samozřejmě přijít každou minutku!
Vaše nešťastná Kiki
...
...
...
...
...
...
...
....
...
...
...
...
A těm bláznům, co naletěli, prostě vzkazuju: Nechcete si konečně pořídit mozek???
:-))))
:-)))
Vaše zlá Kiki, která si z vás celou dobu dělá legraci :-)!

DĚKUJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!

17. dubna 2007 v 16:08 | Kiki Kutnarová |  About blog and so on
!!!!!!!!!!!!!!!!DĚKUJU!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Postoupila jsem už do 3.kola MEGA soutěže o NEJ BLOG na http://lue.blog.cz a to jen díky vám!!!! Děkuju moc! A navíc po mě ani nikdo za těch 5 hlásků nic nechtěl, takže děkuju! A hlasujte dál! Jo, delší dobu už jsem tu nebyla, a proto jsem zapomněla dát sem obrázek za 2. i 3. kolo od Lucky! Tady jsou:
Děkuju vám za hlasy a Lucince za obrázky! Jen tak dál!!!:-)
Vaše Kiki

Rozdíl mezi kopčením a kopčením!

5. dubna 2007 v 17:26 | Kiki Kutnarová |  About blog and so on
Vlastně ani nevím, proč tenhle článek píšu. Já články moc nekopčím a nikdo mě neobviňuje, ale prostě jsem chtěla jen upozornit na rozdíl mezi "kopčením" a "kopčením". Vím, že teď si budete myslet, že jsem se buďto zbláznila, nebo to byl překlep. Ale ne! Chci uvést na pravou míru, co všechno se může zkopčit z jiných blogů a co už je trochu moc!
V POHODĚ, BEZ ZDROJE!
Pár věcí, které můžeš v pohodě kopčit, a když neuvedeš zdroj, nic se neděje:
- obrázky. Fotku Paris Hilton si přece sám nevyrobíš, a pokud vím, nejvíc posbíraných foteček všeho možného (celebrity, zvířata, colorfull atd.) je právě na blogíscích snaživých blogařů (jako jsem třeba já:-))) ).
- MP3 ke stažení, DVD atd. Tak to je zřejmé a stejné jako u obrázku! MP3 si přece nevycucáš z prstu.
- řetězce a různé článečky, které většinou řadíme do rubrik jako je "Blbosti" nebo "Zajímavosti". Takové věci většinou pocházejí z různých průzkumů a zkoumání. Ani průzkum si ale přece udělat nemůžeme.
- životopisy celebrit. Tak to je snad všem naprosto jasné! Zkopčení životopisu tak třeba Britney Spears by se snad nemělo ani brát jako kopčení! Bude to stejně na všech blogíscích, kde si o ní někdo udělá článek. Životopisy prostě nejsou kopčení!!!!
PROČ NE, ALE JEN SE ZDROJEM!!!!
Něco, co si můžete zkopčit s uvedením zdroje:
- věci uložené jako "Blbosti" nebo "Zajímavosti", na které si autor blogu přišel sám nebo je sám vyhledal.
- články o různých celebritách, které sice nejsou dílem blogaře, ale sám je pracně vyhledal a dal jich spoustu dohromady.
- vlastnoručně vytvořené colorizace.
- nápady, co by mohlo na blozích být, ale vymyslel je opravdu on sám. Za rozšíření by stály... (Totéž jsem udělala já s duely v rubrice "Duely". U každého duelu však uvádím, že je to werinčin nápad!)
V ŽÁDNÉM PŘÍPADĚ!!!!!!!!!!!!!!!
Věcičky, které se v žádném případě nemají kopčit!
- vlastní názory blogaře. Rozhodně bych nepochopila, kdybych někde na blogísku uviděla, že někdo "dokonale chápe Paris Hilton, protože sám má psa u babičky", nebo že "má rád Britney a od songů jako je Everytime, Lucky, Sometimes nebo Before the goodbye se opravdu nemůže odtrhnout", asi bych vlastníka blogu zavraždila přes počítač. :-))))
- všechny možné kecy, povídání, názory atd.
- jakýkoliv článek, nad kterým jsem seděla déle než půl hodiny (viz Britney) !!!!!!!
BLBÝ BLOGAŘ...
... aneb opravdové extrémy. Pokud TOHLE někdo zkopčí, tak to už je vrchol a není to jeho blog, ale blogísek člověka, od kterého to kopčí. Pokud neuvede zdroj, je to přesná kopie, pokud ano, dělá ze sebe idiota - s prominutím... :-)
- spřátelené blogy.
- ankety.
- kecy jako je "dnes je rodičák", "byla jsem na horách".

Další hodnocení mého blogu!

5. dubna 2007 v 14:03 | Kiki Kutnarová |  About blog and so on
Lucka z http://lue.blog.cz mi ohodnotila blogísek! Je skvělá! A tady už mé hodnocení (myslím, že jsem dopadla docela dobře :-))) )
Takto mě Lucka ohodnotila:
Desing - Ty motýlci, vločky a a pak i ty kytičky...Klidně, ale v jiné barvě. (4/5)
Písmo - Jde to krásně číst. (5/5)
Menu - Není to podle abecedy, ale jde to přečíst díky té černé barvě, ale místama jsou tam ty tečky a ty mi vadí. (3/5)
Články - No coment. (5/5)
Můj celkový dojem - Moc fajn blogísek. (4/5)
Kiki si se svým blogískem vybojovala 21 bodů!!!
Moc děkuju, Luci!
A ještě něco! Právě u Lucky soutěžím s soutěži o nej blogísek. Tak pro mě nezapomínejte hlasovat. A jestli za to chcete i odměny, čtěte článek "Hlasy!!!!!" a pak mi, že jste hlasovali, napište na e-mail nebo do komentářů (nejlépe k článku Hlasy!!!!, ale můžete i třeba sem!)
Vaše Kiki
P. S. Budu se kvůli vám moc snažit a čím víc hlasů dostanu, tím se budu snažit víc. Moc děkuju, že sem chodíte!!!

Hlasy!!!!!!!!!!!!!!

5. dubna 2007 v 13:52 | Kiki Kutnarová |  About blog and so on
MOC VÁS PROSÍÍÍM, HLASUJTE PRO MĚ V MEGA SOUTĚŽI O NEJ BLOG NA:
Lucka je moje kamarádka (internetová) a právě pořádá mega soutěž o nej blogísek a já jsem přihlášená! Pokud mi dáte hlas (musím se přesvědčit, že jste mi ho dali), splním vám následující věci:
POKUD MÁTE BLOG:
- udělám vám obrovskou reklamu,
- zařadím si vás mezi spřátelené blogísky,
- seženu vám nějaké MP3, obrázky nebo obaly na DVD (něco z toho), pokud to bude v mých silách,
- budu pro vás hlasovat v jakékoliv soutěži kromě této, (např. o nejlepší colorizaci, blog, záhlaví, článek),
- ohodnotím vám blog.
POKUD JSTE UŽIVATELEM SERVERU www.alik.cz:
- pošlu vám html na takové množaství obrázků, jaké budete chtít, stačí mi je poslat nebo říct typ (např. koně, Harry Potter) a jakmile zjistím, co chcete, během chvilky to bude (zvlášť jestli mi obrázky pošlete,
- pokud budete chtít, zařadím vás mezi členy svého klubu fanoušků Narnie,
- kdo se přihlásí jako první, získá HESLO K MÉMU NARNIJSKÉMU KLUBU NA ALÍKOVI, BUDE VEDOUCÍ MÍSTO MĚ!!! V klubu je už teď spousta členů,
- seženu vám nějaké MP3, obrázky nebo obaly na DVD (něco z toho), pokud to bude v mých silách,
- budu pro vás hlasovat v jakékoliv soutěži kromě této, (např. o nejlepší vizitku, obrázek).
POKUD NEMÁTE ANI JEDNO:
- seženu vám nějaké MP3, obrázky,nebo obaly na DVD(klidně všechno, pokud to bude v mých silách),
- pomohu vám, pokud nevíte, jak si vytvořit blog nebo se zaregistrovat na www.alik.cz,
- udělám pro vás nějakou z podobných "počítačových drobností", jakou budete chtít, (když to nebude žádná blbost, věc, kterou bych nezvládla, apod. - snad jste rozumní!)
TAK CO??? BUDETE PRO MNĚ HLASOVAT? TYTO "CENY" VÁM DODÁM POUZE V PŘÍPADĚ, ŽE:
1, Mi napíšete SEM do komentářů, že jste pro mě hlasovali - jak to mám pak zjistit???,
2, Když mi to napíšete, zjistím, že opravdu 1 hlas přibyl, abyste nenapsali "hlasoval jsem" a ona by to nebyla pravda. I když to bych nechápala - jedno hloupý kliknutí v anketě, na to přece moc sil ani peněz nepotřebujete:-)))
JEŠTĚ NĚCO:
- soutěž probíhá na blogísku mojí kámošky Lucky http://lue.blog.cz a najdeš ji v rubrice "Soutěže" v článku "1.KOLO MEGA SOUTĚŽE". Tak pro mě nezapomeňte hlasovat, a pokud chcete nabízené výhody napište!

Stahovat, nebo kupovat?

4. dubna 2007 v 21:20 | Kiki Kutnarová |  Duely
Duely jsou zpět!!!
Vracím se k Duelům, původnímu nápadu Werinky (http://werinkaa.blog.cz)!!! A zahájím to duelem, na který já bych odpověděla okamžitě (neřeknu jak:-)), ale který je jistě zajímavý, i když výsledky předpokládám. Důvod, proč jste se tak rozhodli, napište do komentářů!
A já se vás ptám: Co je lepší?
Stahovat muziku po internetu...
...nebo...
...si kupovat originál CD?
SuperStarShop.czZavřít náhled
A abych jenom nekopčila nápad Werinky, budu vám ke každé možnosti přidávat její plusy i minusy. To vám snad usnadní výběr - nebo možná naopak!
1.možnost:
+ vše je úplně zdarma
+ muziku získáš během pár minut
- muzika nemusí být vždy kvalitní
- šidíš tím svého oblíbeného interpreta
2.možnost:
+ písničky budou kvalitní a např. i s texty a obal bude s obrázkem zpěváka/zpěvačky
+ pomůžeš tím svému oblíbenému interpretovi k většímu prodeji desek, tedy i více peněz a popularity
- musí se za to platit - to je snad hlavní minus
- CD, zvlášť v obchodech a ne na internetu, se shánějí těžko, alevné ještě víc. Na internetu je určitě větší výběr než malém krámku v malém městě, kde mají 4 nová CD, z čehož 2 hned vyprodají a 2 jsou dechovka a Eva a Vašek:-) (nic proti dechovce a Evě a Vaškovi, můj děda to zbožňuje :-))))
Tak co??? NEZAPOMEŇTE HLASOVAT!!!!!!!!!!!!!!!

Kam mi napsat???

4. dubna 2007 v 15:44 | Kiki Kutnarová |  Me
Ahoj lidičky!
Chci, aby lidi jako je Werinkaa, Lucka, Terka a podobné kamarádky, ale i cizí holky (a případně i kluci), nebo moji kamarádi v osobním životě, kteří sem náhodou zabloudili, nebo kterým jsem dala adresu svého blogu, věděli, kam mi mohou napsat e-mail nebo zprávu. A tak, tady jsou kontakty:
Moje webová stránka je: http://kikikutnarova.blog.cz
Můj e-mail je: kiki.kutnarova@seznam.cz
Mé ICQ číslo je: 414-218-735
A moje přezdívka na www.alik.cz zní takto: Kiki_kutnarova
Moje další blogísky a stránky jsou:
http://eragon-kiki.blog.cz - můj celkem nový blog o Eragonovi (knihách i filmu) a trilogii Odkazu dračích jezdců.
http://klobouk-dolu.blog.cz - můj úplně nový a teprve začínající blog o hudební a dosud neznámé hudební skupině Klobouk dolů, která hraje irské písničky. Znám ji proto, že v ní hraje moje teta (Irena Kutnarová) na harmoniku! Mohli jste je vidět např. na den sv. Patrika v jedné plzeňské hospodě, kde měli docela velkolepý koncert!
Tak mi určitě napište a podívejte se na mé nové blogy!

Britney Spears

1. dubna 2007 v 20:27 | Kiki Kutnarová |  Stars - životopisy
Přináším vám článek o nové celebritce - Britney. Mám ji i její písničky moc ráda a od songů jako je Everytime, Sometimes, Lucky nebo Before the Goodbye se opravdu nemůžu odtrhnout!
Britney Spears
Datum narození: 02.12.1981
Místo narození: Kentwood, Louisiana, USA
Znamení: Střelec
Britney Spears je dcera Lynne, učitelky na základní škole, a Jamieho, pracovníka ve stavebním průmyslu. Od čtyř let zpívala v místním kostele. V osmi letech Britney Spears odjela do Atlanty na konkurz do Disneyova Mickey Mouse klubu (Mickey Mouse Club). Tam sice tehdy neuspěla, protože tvůrci tohoto pořadu ji považovali za příliš mladou, než aby v něm mohla vystupovat. Přesto si jí všiml jeden z producentů a pomohl jí najít agenta v New Yorku.
Doprovázená matkou a mladší sestrou strávila Britney Spears několik letních prázdnin studiem v Professional Performing Arts School. V roce 1991 si zahrála v broadwayském představení Ruthless nastudovaném podle thrilleru The Bad Seed z roku 1956. V jedenácti letech se úspěšně stala členkou Disneyova Mickey Mouse klubu.
Na sezony roku 1993 a 1994 bydlela v Orlandu na Floridě, kde si zahrála v dětské show jako například tehdy dvanáctiletí Justin Timberlake a Joshua "JC" Chasez - nynější členové skupiny 'N Sync a dále třeba Nita Booth (Miss Virginia 1998) nebo Ryan Gosling z Mladého Herkula.
Po zrušení Disneyova Mickey Mouse klubu začala chodit na střední školu doma v Luisianě. Po roce studia začala toužit znovu po vystupování a vrátila se zpět do New Yorku. Kde se seznámila s producentem Ericem Fosterem Whitem, který dříve pracoval s Boyzone, Hi-Five a Whitney Houston. Stále pokračovala ve středoškolském studiu za pomoci soukromých učitelů.
Začátkem roku 1998 bylo první album Britney Spears hotovo. Do obchodů se dostalo v lednu (...Baby One More Time) a to byl pro Britney osudový okamžik - bleskově se vyhouplo do čela snad všech světových hitparád.
Britney Spears si také získala fanoušky dobrou marketingovou strategií, když zpívala v supermarketech a nechala zřídit bezplatnou telefonní linku, na níž se hráli její písně. Její vzhled školačky, blonďaté culíky a těsný svetřík ve videoklipu Baby One More Time si našel okamžitě milióny fanoušků.
V současné době se snaží prosadit i na poli filmu, kde byla její první role v roce 2000 jako letuška v epizodní roli v thrilleru Longshot. Podle jejích slov ale chce aby hudba byla vždy na prvním místě.
V roce 2002 si zahrála hlavní roli ve filmu Crossroads, v němž si zahrála Lucy. Lucy pořád piští, ale podaří se jí splnit si svůj sen: vystoupí jako zpěvačka v klubu. Ještě se Britney objevila v dalším filmu Austin Powers - Agent 003 "Austin Powers in Goldmember", kde vystupuje sama za sebe. Jejím nejnovějším albem je "In The Zone" (2003).
V současné době můžete živiot Britney sledovat hlavně přes bulvární plátky nebo internetové stránky podobného rázu. Divoké večírky s Paris Hilton, drogy, odebrání dětí, oholená hlava... Jasně, ta stará Britney už se asi nikdy nevrátí.
Britney Spears
Britney Spears
Britney Spears
Britney Spears
Britney Spears
Britney Spears
Britney Spears
Britney Spears
Britney Spears
Britney Spears
Britney Spears
Britney Spears
Britney Spears
Britney Spears

Nové fotky!

1. dubna 2007 v 14:21 | Kiki Kutnarová |  Paris Hilton
A mám tu nové fotky Paris Hilton! Tady jsou:
Tyto fotky jsem našla na fellow.blog.cz
Tyto byly na serveru: uzasnej.blog.cz
Tyhle byly na stránce, která je plná Paris: parishilton11.blog.cz
grammy_27.jpg (large)

buffet5.jpg (large)

grammy_14.jpg (large)

celebrityfashion_26.jpg (large)

celebrityfashion_1.jpg (large)

normal_celebs_teddys10.jpg (large)Emma Watson - Hermiona

1. dubna 2007 v 13:11 | Kiki Kutnarová |  Harry Potter
Emmu, a samozřejmě také Hermionu, mám moc ráda! I když to tak nevypadá, jelikož jsem vám o Potterovi napsala jen jeden článek, Harryho Pottera (filmy i knížky) úplně MILUJU! Vážně. A proto jsem se rozhodla, že ode dneška budu o Harrym Potterovi psát více. A začínám článkem o herečce Emmě Watson, která hraje mou oblíbenou postavu - Hermionu!
Emma Watson
Jméno: Emma Watson
Záliby: hokej, házená, tenis a atletika
Postava: Hermiona Grangerová
Datum narození:15.04.1990
Místo narození: Oxford, Anglie
Záliby: Baví ji hokej, házená, tenis a atletika. Zajímá se o umění a chlubí se tím, že má ve filmovém ateliéru tu nejbarevnější a nejlépe zkrášlenou skříňku na oblečení. Mezi její oblíbené aktivity také patří navštěvování přátel a rodiny, cestování, tanec (street jazz, hip hop, salsa a také klasické tance, které si mohla vyzkoušet i před kamerou u příležitosti plesu v Harry Potter a Ohnivý pohár) a zpěv.
Hermiona Grangerová
Celé jméno: Hermiona Jane Grangerová
Nejlepší přátelé: Harry Potter a Ron Weasley (později se do něj zamiluje)
Rodiče: oba mudlové, zubaři
Mazlíčci: od 3.ročníku kocour Křivonožka
Učení: je nejlepší studentka z ročníku a tipická šprtka
Záliby: učení, přátelé (což zahrnuje i hádání se s Ronem :-)), sledování famfrpálových zápasů
Vzhled: je moc hezká. Ve všech filemech, zatímco v knize začne být krásná až ve 2.díle.
Co se s ní děje v...
1.díle: Je jí 11 let. Teprve poznává Harryho a Rona, ale vůbec se nemají rádi a Harry s Ronem jí říkají, že je šprtka. Teprve v Předvečer všech svatých, když jí kluci zbaví horského trolla a ona schválně zalže, aby profesorka McGonagallová vynadala jí a ne klukům. Poté jim pomáhá dostat se ke Kameni mudrců. Harryho na cestě opustí, když se Ron zraní a Harry ji s ním pošle rychle na ošetřovnu.
2.díle: S kluky už dávno kamarádí. Společně se s nimi snaží přijít na tajemství Tajemné komnaty. To ona přijde na to, že v komnatě žije bazilišek. Když ale vychází z knihovny, zaútočí na ni bazilišek a ona zkamení. Na ošetrovně pak Ron v její ruce najde papírek s článkem o baziliškovi a jejím komentářem "Potrubí". Díky ní tedy Harry s Ronem přijdou na to, kde komnata je i co se v ní nachází. Hermiona je na konci filmu uzdravena kořenem mandragory.
3.díle: Ani Harry a Ron netuší, že celý školní rok Hermiona používá obraceč času, kouzelnou věcičku, díky které může vracet čas, a stíhá tak všechny předměty, i ty, které se vzájemně protínají. Když tedy Klofana popraví a Siriuse zavřou, Hermiona s Harrym se vrátí zpět v čase (Ron má zlomenou nohu a nemůže chodit). Teprve teď se jim podaří dát všechno do pořádku. Hermiona je tedy velmi důležitá, protože nebýt jí a jejího obraceče, dopadlo by všechno špatně.
4.díle: Když Harryho vyberou jako čtvrtého šampiona, všichni jsou na něj naštvaní. Hermiona je úplně první člověk, který se přestane zlobit. (Vzpomínáte? Před prvním úkolem ve stanu pro šampiony). Další důležitou roli hraje v době druhého úkolu - nejprve na vánočním plese. Ron jí požádá příliš pozdě, už ji totiž pozval kruvalský šampion Viktor Krum, slavný chytač bulharského družstva. Na plese z toho má radost, pak ale pláče, protože má raději Rona. Poté se spolu s Ronem snaží Harrymu pomoct s rozluštěním 2.úkolu a nakonec je uvězněna pod vodou jako důležitý člověk pro Kruma.
klikněte pro zobrazení původního obrázku
5.díle: Vydává se stejně jako Ron, Neville, Ginny a Lenka s Harrym na odbor záhad na ministerstvu kouzel, aby Harry získal věštbu. Je také členku Brumbálovy armády, které velmi pomáhá a je skoro tak důležitá jako Harry.
6.díle: Harryho dobrodružství se neúčastní, ale celou dobu mu velmi pomáhá a radí. Na konci je velmi smutná z Brumbálovy smrti. Žárlí na Ronovu holku Levanduli do té doby, než se rozejdou, a nakonec asi začne chodit s Ronem. Pořádně ale asi až v sedmém díle :-).
Článek jsem si napsala sama, pouze fakta o Emmě Watson a fotky jsem si našla na jiných blogíscích.