Eragon

21. prosince 2006 v 12:21 | Kikikutnarova |  Filmy a seriály
Eragon - krásná klasická fantasy!!!
Ve středu jsem byla v kině na krásném filmu Eragon! Ale popořadě... Ve středu jsem musela jet do Prahy k doktorovi. Byla jsem naštvaná a chtěla jsem mermomocí zůstat ve škole. Teď si určitě budete myslet, že jsem a)šprtka, b)blázrn nebo c)zamilovaná do nějakého kluka ze třídy. Nene! My jsme ten den totiž měli ve škole besídku (byl to poslední den ve škole, jelikož budeme mít čtvrtek pátek ředitelské volno - no není to super?:-)) No, a já tam chtěla být, protože jsme se neměli skoro vůbec učit, jen tak popíjet čaj a mluvit o Vánocích a nasávat vánoční atmosféru. No jo, jenže do Prahy se muselo. A tak, ve středu ráno jsem vyjela s mamkou a taťkou (byla jsem u mamky, ale taťka jel s námi, prostože k doktorovi do Prahy jezdím většinou s oběma rodiči)do té Prahy. Mamce bylo špatně, a tak byla protivná, já byla naštvaná, protože a)nejsem na besídce, b)už jdeme moc dlouho, c)všude čekáme, d)máma je protivná, e)táta začíná být taky protivný, f)máma nechce, abych šla do předem slíbeného kina, protože je jí blbě, g)mě bolely nohy, h)mám špatnou náladu, ch)všichni chtějí jít všude, jen ne do kina, i)už mě to štve, j)se mi nechce k doktorovi. Možná vám teď přijde divné, že tenhle článek má nadpis Eragon, ale já jsem do toho kina přece jen šla. Jen s taťkou, protože mamce a)bylo blbě, b)fantasy jí moc neberou, c)chtěla si koupit svetr. Ale ten film se mi MOC líbil.A teď už k filmu Eragon:
O co vlastně jde? Film Eragon je trochu strašidelná a hodně dobrodružná klasická fantasy.Čekej něco mezi Pánem prstenů a Letopisy Narnie. Pokud máš fantasy rád/a jako já, vřele doporučuji!
O čem to je? Trochu složitá otázka. Určitě vám nebudu barvitě popisovat celý děj, jelikož to by se mi sem ani nevešlo. Ale ve zkratce vám to určitě povím: Takže, mladý chlapec Eragon najde na lovu v lesích zvláštní kámen. Původně ho chce prodat, ale prodavač rázně odmítne. Řekne Eragonovi poue jedno: ať kámen bezpečně schová a krutý král Eragonovi říše se o něm nesmí nic dozvědět. Z kamene se však vyklube dračí vejce - a z toho se zase vyklube drak - Safira. Jeden z obyvatelů vesnice jednoho dne vypráví o minulosti jejich země - dříve zde žili draci a jejich jezdci. Nakonec ale začali proti sobě bojovat. Říše se ujal zlý král a jediného draka v zemi teď má on. Ovšem - doba dračích jezdců se má brzy vrátit. A drak, ten se vylíhne pouze v případě, že pozná, že už je u svého pána. U člověka, který se má stát dračím jezdcem... Jednoho dne však krutý král zjistil, že zatím mladou dračici Safiru má Eragon a sám se vysmívá, že novému dračímu jezdci je teprve sedmnáct... Jeho služebníci vtrhnou do Eragonovy rodné vesnice. Jeho zachrání Safira - ovšem jeho strýčka (ten se o něj vždy staral, jelikož jeho matka odešla, když byl malý), ani ostatní obyvatele vesnice ne. Zbyl jen Eragon a Brom - muž, ktetrý vyprávěl legendu... A tak se Eragon stane dračím jezdcem. Spolu s Bromem putují na koních (na Safiře by byli moc nápadní, a navíc na ni Eragon ještě ani neumí létat) za skupinou bojovníků proti krutému králi... Eragon může se Safirou komunikovat myslí - může za to znamení na dlani, které se objeví každému dračímu jezdci. Chlapec se ale začíná učit kouzla - jako dračí jezdec se je může naučit používat. Navíc se mu ve snech zjevuje jedna dívka - Arya, kterou krutý král uvěznil na svém hradě. Zachrání jí, ale brzy přijde o svého největšího rádce, učitele i opatrovníka - o Broma. Ale nový dračí jezdec je spolu se Safirou největší nadějí jejich říše. Dokáže přemoci zlého krále? Jenomže velký problém je, že ani drak není nesmrtelný. Pokud umře jezdec, drak také. Pokud drak - jezdec žije dál. Ale jezdec musí draka chránit - stejně jako chrání drak jezdce. Zvládnou Eragon a Safira tento těžký úkol? A zůstane s nimi Arya????
Je film strašidelný? Jak pro koho. Podle mě ale ne. Víte, kdy jsem se nejvíc bála? Při reklamě na začátku! Slyšela jsem, že je to strašidelné, a bála se, kdy to začne a jestli se nazblázním strachy. Ale jakmile to začlo, přestala jsem se bát. Ale pokud jste mladší než já (nebo i starší, a nějací strašpytlové:-)), a nejste zvyklí chodit do kïna na fantasy, jestli jste dostatečně trpěliví, raději si počkejte na DVD, nebo si alespoň vezměte dospělého, jako já:-) Boje a tak podobně by vám nemusely svědčit.
Je film zamilovaný? Moc zamilovaný film není, ale na konci už to vypadá, že se Eragon zamiloval do Aryi. Nic vám ale dopředu říkat nehodlám, nechte se překvapit. Ale pozor!, nepleťte si dobrodružnou fantasy a romantickou komedii!!!
Kam na film jít? Myslím, že menší kinečka v maloměstech a na vesnicích film ještě určitě nedávají. Ale jestli se ti nechce čekat, až film "tam u vás" dají, domluv se s rodiči, babičkou, dědou, tetou, nebo (pokud jsi starší) i se sým/svou kamarádem nebo kamarádkou, nebo klidně i se svým/svou holkou nebo klukem, a zajeďte do nějakého multikina v Praze. Například ve Village cinema nebo Palace cinema už film dávno běží.
Je v kině narváno, budu na film vůbec vidět, nebývá dokonce vyprodáno? Neboj! Byli jsme v kinosále asi tak s dalšími třemi rodinami nebo páry. Vůbec se nemusíš bát, protože film se promítá každou chvíli. Takže jestli nepůjdete třeba se školou, kde vás bude určitě požehnaně, na filmek dokonale uvidíš, lístky seženeš hned, a jestli ti místo nebude vyhovovat, klíďo si o pár míst přesedni, na 97% tam stejně nikdo nesedí. No a jestli jo... Já jsem tě k tomu nenutila:-)))))!!!
Tip, kam jít, aby tam nebylo narváno, a v kolik:
Village Cinema Anděl poblíž nákupního centra Anděl film Eragon středa 14:30
Alespoň tak jsem tam byla já. Nevím, jestli příští středu hrají Eragona taky v tolik hodin, ale každopádně, mám dvě rady: pokud nechceš vidět jen přecpaný kinosál a mačkat se vedle stovky lidí, ale spíš moct trochu hlasitěji mluvit, a (pokud se rychle pustíš do popcornu), neslyšet pořád od ostatních, že děláš bordel, nechoď do kina: večer, o víkendu, ale spíš ve všední den někdy odpoledne (dopoledne se moc nepromítá).
Doufám, že vás Eragon zaujal, a jestli chcete jít do kina, tak držím palce, ať to vyjde!!!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama