C.S.Lewis: Letopisy Narnie

18. října 2006 v 18:28 | Kikikutnarova |  Books
Letopisy Narnie je úžasná fantasy - budeme o ní teď mluvit v knižním podání - a četla jsem všech jejích sedm dílů. Vypráví o sourozencích Pevensiových , kteří se dostanou do kouzelné země Narnie. A Narnie není země jen tak obyčejná - zvířata v ní mluví. Vyskytují se tam bájná zvířata a kouzelní tvorové. Ale hlavně - děti si nevolají jen tak. Narnie je vždy v nebezpečí - a Lucinka, Edmund, Zuzana, Petr, a později i jejich bratranec Eustace a jeho kamarádka Jill, ji musí zachránit!
Narnie - 1.díl Čarodějův synovec
Spousta lidí tvrdí, že je to druhý díl, a Lewis ho opravdu napsal až jako druhý, ale doporučuje jej číst jako první - vypráví o vzniku Narnie, o jejích počátcích, vysvětluje další díly a vlastně i podstatu Narnie, popisuje, jak vznikla jednotlivá místa, kde se pak děti v Narnii nachází...
Letopisy Narnie 1 - Čarodějův synovec Kultovní fantasy série je opět zde.
Staňte se spolu s Digorym a jeho kamarádkou Polly svědky zrození pohádkové země! Seznamte se s bájným lvem Aslanem, který ji chrání, a poznejte zlou čarodějnici Jadis, která chce všechny ovládat.
Nenechte si ujít fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě.
Narnie - 2.díl Lev, čarodějnice a skříň
Jediný (zatím) zfilmovaný díl. A myslím, že je to i můj nejoblíbenější (bez ohledu na film, není to jenom proto, že jako jediný má filmovou verzi). Je o Pevensiových, kteří se poprvé dostanou do Narnie. A ihned musí bojovat proti zlé čarodějnici Jadis.
Letopisy Narnie 2 - Lev, čarodějnice a skříň
Druhá kniha kultovniho cyklu:
Sledujte příběh sourozenců Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí. Dokážou s pomocí moudrého a zároveň strašlivého lva Aslana zlomit její temnou nadvládu?
Narnie - 3.díl Kůň a jeho chlapec
Jediný díl (kromě prvního a sedmého - ten je ovšem o jejich příbuzném), který není o sourozencích Pevensiových. Odehrává se ovšem v dobách jejich vlády v Narnii. Je o dvou malých dětech, které utíkají ze své země - krutého Kalormenu - do přátelské Narnie. Díl byl dobrý, jen se mi nelíbilo popisování krutého zacházení s Kalormenským lidem.
Letopisy Narnie 3 - Kůň a jeho chlapec
Vydejte se společně s hlavním hrdinou Šastou a jeho mluvícím koněm na cestu plnou záhad, nebezpečí, intrik a strachu. Podaří se Šastovi najít vytouženou Narnii?
Narnie - 4.díl Princ Kaspian
Tenhle díl mě celkem bavil, byl dobrý.Akorát jsem moc nepochopila dohady o "nadlvádě lidí v Narnii". Jak se to mohlo stát? Vždyť Narnie je kouzelná země! Kde se tam vzalo tolik lidí? Tenhle díl je totiž o Pevensiových, přitáhnutých do Narnie, aby zabránili vymizení kouzelných tvorů z Narnie.
Letopisy Narnie 4 - Princ Kaspian
Magická síla navrátila sourozence Petra, Zuzanu, Edmunda a Lucii do Narnie, kterou ničí občanská válka. Zachránit ji může jen mladý princ Kaspian, ale potřebuje pomoc. Podaří se mu s podporou dětí a lva Aslana zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí?
Narnie - 5.díl Plavba jitřního poutníka
Opravdu SUPER dílek! Není sice asi tak dobrý jako Lev, čarodějnice a skříň, ale je lepší než Kůň a jeho chlapec a asi i lepší než Princ Kaspian. Je o princi Kaspianovi, Lucince, Edmundovi a jejich bratranci Eustacovi, kteří se dostanou do Narnie na loď jejich známého z minulého dílu, prince Narnie, jménem Kaspian. Jen je mi trochu líto myšáčka, který na konci světa zůstane. Ale on si to přál a doufejme, že se tam má dobře...
Letopisy Narnie 5 - Plavba Jitřníjho poutníka
Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Vydejte se společně s Edmundem, Lucinkou a Eustacem na loď prince Kaspiana a hledejte sedm přátel, kteří se dávno ztratili s princovým otcem při nebezpečné plavbě k Východním ostrovům.
Narnie - 6.díl Stříbrná židle
Tenhle díl taky patří mezi mé oblíbené. Čtveřici Pevensiových už (prozatím) odzvonilo, na výlety do Narnie už jsou moc staří. Ale jejich bratránek Eustace a jeho nová kamarádka Jill ne! A tak se výlet do Narnie stává nebezpečnou pohádkou - musí totiž osvobodit zakletého následníka trůnu.
Letopisy Narnie 6 - Stříbrná židle Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Najděte společně s Jill a Eustacem syna krále Kaspiana, který zmizel při pátrání po vrahu své matky. Času je málo, Aslanova znamení se dají snadno přehlédnout a v podzemí číhají nebezpečné nástrahy. Jedno z největších a nejnamáhavějších dobrodružství právě začíná.
Narnie - 7.díl Poslední bitva
V Narnii nastávají jen samé, samé zmatky. Hloupý osel se převléká za Aslana. Na každém kroku číhá nebezpečí. Obyvatelé válčí mezi sebou, vznikají rozpory, hádky, zmatky. Narnie začíná upadat. A vypadá to, že skončí navěky... A do toho všeho jsou vrženi všichni, kdo kdy Narnii pomohli - nejprve Eustace s Jill, a následují je Petr, Edmund, Lucinka, lord Digory a lady Polly...
Letopisy Narnie 7 - Poslední bitva Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Jill s Eustacem se znovu vydávají do země, které hrozí zkáza. Narnie je zmítána zmatky a pochybnostmi a král Tirian musí zabránit jejímu úplnému zničení. Začíná bitva, která navždy rozhodne o budoucnosti slavného království Narnie!
Nenechte si ujít fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě
Texty NAD obrázky knih jsem psala sama, texty POD obrázky jsem vyhledala na:
www.fantasy-scifi-literatura.obchodni-dum-mija.cz
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 blue.berry blue.berry | Web | 27. března 2008 v 13:41 | Reagovat

Pěkný blog, mrkni se ke mně, mám blog o Narnii.

2 Lemonie Lemonie | E-mail | Web | 12. října 2008 v 10:17 | Reagovat

Jenom malá poznámka.. Lidi o Čarodějově synovci tvrdí, že je to šestý a ne druhý díl. Lewis ho napsal jako šestý díl. Já jsem to četla ve starém řazení a upřednostňuju ho. Nic proti novému - jasně, je to podle toho, jak běžel čas v Narnii, ale mně se to víc líbilo jak to bylo původně:D

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama