Harry Potter

6. října 2006 v 20:13 | Kikikutnarova |  Harry Potter
Harry Potter
hrad Bradavice
Harry Potter je super fantasy, kterou určitě všichni dobře znáte. Má již 6 knižních a 4 filmové díly, a připravují se další. Tomu, kdo toho o HP moc neví, připomenu postavy z filmů a knih.
Harry Potter
Harry Potter - chlapec, který přežil. Když mu byl 1 rok, přežil smrtící kletbu slavného, ale hrozně zlého kouzelníka - lorda Voldemorta. Jeho rodiče ale ne, a tak vyrůstal u protivné tety a strýce, a až do svých jedenácti let netušil, že je čaroděj a že by měl nastopit do školy čar a kouzel v Bradavicích. Když se tam ale nakonec dostal, našel si tam skvělé přátele a naučil se výtečně čarovat. Navíc musel rok co rok prožívat různá, a ne vždy příjemná dobrodružství - jeho přátelé Ron a Hermiona mu byli ale vždy nablízku... Má taky svou sovičku Hedviku. Díky Voldemortově kouzlu má na čele jizvu ve tvaru blesku, která ho bálí, když je Voldemort nablízku.
Ron Weasley - nejlepší kámoš Harryho. Pochází z chudé, zato velmi milé, rozvětvené rodiny. Má 6 sourozenců, z toho třeba nejmladší Ginny, jedinou holku, které Harry ve 2. díle zachránil život a v šestce s ní chodil, nebo Freda a George, dvojčata, která stále dělají nějaké legrácky nebo lumpárny. Měl krysu Prašivku, ale zjistilo se, že je to přeměněný Voldemortův služebník, a tak dostal od Harryho kmotra sovičku Papušíka. Neustále se škádlí s Hermionou, protože ta ho pořád poučuje.
Hermiona Grangerová
Hermiona Grangerová - přestože pochází z mudlovské rodiny, je to nejchytřejší studentka v ročníku. Ví všechno, a tak svým logickým uvažováním často vytáhla své dva kamarády z bryndy. Často a ráda se učí a vždycky dodržuje školní řád, ale když jde o život, porušila by cokoliv. Ale nerada. Všichni si určitě pamatujeme na: "Já jdu spát dřív, než VÁS napadne další dobrý nápad, jak se zabít - nebo hůř - VYLOUČIT!!!" I Ronův konmentář "Měla by si ujasnit, co je důležitější..." A tak to jde mezi Hermionou a Ronem pořád. Ale, co se škádlívá, to se rádo mívá, jak to vypadá i na konci 6. dílu... Jinak ale, Ron a Hermiona jsou jako kočka s myší - to potvrzuje i fakt, že Ron vlastní krysu, zatímco Hermiona má kočku!
Albus Brumbál - říká se o něm, že je to nejmocnější čaroděj všech dob. Získal Merlinův řád 1.třídy, ale je také ředitelem Bradavické školy. Má moc rád Harryho a jsou si bližší než s ostatními studenty, nenadržuje však nikomu. Má ptáka fénixe jménem Fawkes. Nosí dlouhý bílý plnovous, což vysvětluje jeho jméno - Albus = bílý. Je neuvěřitelně laskavý a odvážný. Říká se o něm, že je nejlepší ředitel, jakého Bradavice kdy měly. V šestém díle je ale, oslaben, zabit Snapem.
Draco Malfoy - namyšlený a protivný. Je to školní nepřítel naší trojice. Je to syn Smrtijeda Luciuse Malfoye (Smrtijedi jsou přívrženci a služebníci Voldemorta). Na trojici je protivný, studuje ve Zmijozelu a nakonec se také stane Smrtijedem. Má i své kamarády Crabba a Goyla, jejichž otcové jsou také Smrtijedi. Je oblíbencem Severuse Snapea. Žádné zvíře nemá.
Lord Voldemort - není to vůbec žádný lord. Dal si jen takové jméno - jméno, které se skoro každý ve světě kouzel bojí vyslovit. Zabíjí mudly a čaroděje, kteří se mu postaví do cesty. Má kolem sebe skupinku přívrženců - Smrtijedů, mezi ně patří i tátové Malfoye, Crabba i Goyla. Je to úhlavní nepřítel Harryho a jeho kamarádů. Harry, malý chlapec, je s ním nucen neustále bojovat. Voldemort chce totiž Harryho mermomocí zabít. Když mu byl rok, nepodařilo se mu ho zabít. Harry vyvázl s pouhou jizvou. Zato Voldemorta oslabil, a tak musel přežívat na různých lektvarech a sdílet těla s jinými lidmi. Jako malý ale chodil do Bradavic - do Zmijozelu.
Severus Snape - zlý učitel lektvarů v Bradavicích. Nadržuje Zmijozelským. V 6.díle zabije Brumbála, přitom celou dobu předstírá dobré úmysly - je sice jedovatý jako některé jeho lektvary, ale vstoupil do Fénixova řádu (skupině bojující proti Voldemortovi), ve 3.díle dokonce chránil Harryho, Rona a Hermionu před vlkodlakem, a hlavně - Brumbál mu věřil. A Brumbál prokoukne každého...
Ginny Weasleyová - Ronova mladší sestra. Nastoupila do Bradavic, když byli Ron, Harry a Hermiona ve 2.ročníku. Ovládl ji Tom Radlle (Voldemort zamlada), protože měla u sebe jeho starý deník. Nakonec ji odnesl do Tajemné komnaty a tam skoro umřela, ale přišel Harry, bojoval s Radllem i baziliškem, hrozným hadem, až ji nakonec zachránil. V šestém díle s Ginny pak chodí, ale na konci se rozejdou, protože Harry se bojí, že kdyby Voldemort zjistil, že má Harry Ginny rád, ublížil by i jí.
Fred a George Weasleyovi - také sourozenci Rona a Ginny. Jsou to dvojčata a nikdo je nemůže od sebe rozeznat. Ale hlavně, Fred a George si z každého dělají srandu a v jednou kuse vymýšlí různé legrácky a lumpárny. Nestačí na ně žádný student, ale ani učitelé nebo školník Filch, starý skrblík s kočkou jménem paní Norissová , který je nesnáší ze všech nejvíc a vadí mu jejich legrace. Nejraději napalují právě jeho, Snapea a zmijozelské studenty. V 5.díle je tak naštve nová učitelka Umbridgeová, že odletí a za peníze od Harryho si udělají úžasný krám s žertovnými předměty.
Rubeus Hagrid - je to poloobr. Dělá klíčníka, šafáře a hajného v Bradavicích, od té doby, co Harry nastoupil do 3.ročníku, ale také učí Péči o kouzelné tvory. Má zálibu ve velkých zvířatech - ve své chatce má velkého psa, pokoušel se chovat draka, hipogryfa i tříhlavého hafana, skvorejše... vše možné. Studoval také v Bradavicích, v šestém ročníku byl ale vyhozen ze školy, protože si všichni mysleli, že otevřel Tajemnou komnatu, díky čemuž byla zabita jedna studentky - Uršula, která dodnes straší na dívčích záchodech. Komnatu ale ve skutečnosti otevřel Tom Raddle. Hagrid byl také ten, kdo si pro Harryho přišel k Dursleyovým, aby mu řekl, že je čaroděj, pomohl mu nakoupit školní pomůcky a vůbec zařídil, aby se Harry do Bradavic dostal.
Minerva McGonagallová - přísná profesorka učící přeměňování. Je ředitelka Nebelvíru a zástupkyně Brumbála. Je OPRAVDU přísná na ty, kteří zlobí (hodně na Malfoye a spol., často ale i na Harryho, Rona a Hermionu - kvůli svým dobrodružstvím a zkoumání často musejí dělat věci proti školnímu řádu, a za to jim např. v prvním díle odečetla dohromady 150 bodů - body získávají jednotlivé koleje, třeba když někdo něco ví v hodině nebo udělá něco dobře, a odečítají se za porušení školního řádu, drzost apod. , kolej s nejvyšším počtem bodů získá na konci roku školní pohár.) Minerva byla stará řecká bohyně moudrosti, takže jméno prof. McGonagallové znamená jedno - že je moudrá a budí respekt, je autoritou.
Dudley+Vernon+Petunie
Dursleyovi -jsou to Harryho teta Petunie, strýc Vernon a bratranec Dudley. Všichni tři jsou příšerní Petunie je sestra Harryho maminky.Dudley, stejně jako strýc Vernon, je hloupý a tlustý. Teta Petunie je zase vyhublá a má protáhlý koňský obličej.Harry u nich byl celou dobu, než nastoupil do Bradavic, a teď u nich musí být skoro celé prázdniny (když není na nějakou dobu na návštěve u Weasleyových) Dursleyovi jsou na Harryho zlí. Když mu přišel dopis z Bradavic, nenechali ho ani si to přečíst, proto si pro něj musel přijít Hagrid. Harry u nich nosí vytahané oblečení po Dudlym a do jedenácti let spal v přístěnku pod schody. Všichni Dursleyovi nesnáší kouzelníky, přijde jim to "DIVNÉ" a před známými říkají,že Harry jezdí na celý rok do polepšovny.
všichni Weasleyovi+Harry Potter
Weasleyovi - chudá, ale milá a veselá rodina. Velice rozvětvená. Molly a Artur Weasleyovi bydlí v Doupěti (tak se říká jejich domu) a s nimi tam bydlí i jejich děti - Ginny, Ron, Fred, George a Percy. Mají v Norsku ještě syna Charlieho a ještě mají Billa, který se nedávno oženil s Fleur Delacoure, jednou z šampionek Turnaje tří kouzelnických škol. Mají nešikovnou sovu Eroll.
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 silvia silvia | E-mail | 3. listopadu 2007 v 0:58 | Reagovat

Nimphadora tonksova

2 nikoolla nikoolla | Web | 23. dubna 2008 v 19:01 | Reagovat

Máš supeerr blog!!!!!!!

3 radek radek | E-mail | Web | 6. června 2008 v 22:03 | Reagovat

Je to krása LOVE

4 Pxy Pxy | 18. srpna 2008 v 23:52 | Reagovat

Nimphadora jadnoznačne :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama