Emily Roddaová: Deltora (1.série)

8. října 2006 v 10:33 | Kikikutnarova |  Books
Deltora. Země nestvůr a kouzel. V hlavním městě - Del -, i všude okolo, žije spousta hodných lidí. Ale je tu i zlo. Hrůzné nestvůry. Hrůzná místa. A hlavně - hrůzný Pán stínů, pod jehož nadvládou se Deltora ocitá. A jediná její zbraň - Kouzelný pás Deltory - je nadobro zničena. Zbyl jen řetízek, odkud bylo vyrváno osm drahokamů - Diamant, Elbait, Lazurit, Topas, Opál, Rubín a Ametyst. Ovšem byly ukryty na nejhorších místech Deltory - v Lesích hrůzovlády, Jezeře prokletí, Městě krys, Poušti zkázy, Hoře děsu, Labyrintu bestie a Údolí ztracených.A tam se vydávají 3 společníci - Lief, Barda a Jasmína...
Deltora 1 - Lesy hrůzovládyLesy hrůzovlády - Ukrutný Pán stínů se chystá ovládnout království Deltory a podrobit si její lid. Jediné, co mu v tom brání, je Kouzelný pás Deltory, posázený sedmi drahokamy, který má ohromnou a tajemnou moc. Poté, co jsou drahokamy ukradeny a skryty na nejtemějších a nejhrůznějších místech po celém království, Deltora upadá pod nadvládu stínů. Mezitím se však tajně, vedeni jen orientační mapkou, vydají dva podivní společníci na nebezpečnou pouť. Jsou odhodláni najít ztracené drahokamya zbavit svou zemi krutovládce. Jejich prvním obtížným cílem budou Lesy hrůzovlády.
Deltora 2 - Jezero prokletíJezero prokletí - Lief a Barda pokračují ve svém nebezpečném putování s novou společnicí Jasmínou. Společně pátrají po ukradených drahokamech z Kouzelného pásu Deltory. Již se jim podařilo najít zlatý topas. Aby však mohli svou zemi osvobodit od nadvlády Pána stínů, musejí získat zpět všech všech sedm drahých kamenů. Druhý kámen střeží hrozivý strážce u Jezera prokletí, které začarovala zlá a mocná čarodějka Thegan. Trojice poutníků musí přejít přes její území, kde na ně čeká řada úkladů a nebezpečí.
Město krys - Lief, Barda a Jasmína, které spojuje jen nenávist k nepříteli, pokračují ve svém nebezpečném putování za sedmi ztracenými drahokamy Kouzelného pásu Deltory. Nenáviděný Pán stínů může být přemožen jedině tehdy, když bude Pás opět celý. Trojici poutníků se už podařilo najít zlatý topas a velký rubín. Kouzelná moc těchto dvou drahokamů jim dodala sílu a odvahu vydat se hledat třetí kámen. Nikdo z nich však netuší, jaké hrůzy na ně čekají v opuštěném Městě krys, kam živá duše již dlouhé roky nevstoupila.
Deltora 4 - Poušť zkázyPoušť zkázy - Pán stínů, který nechal ukrást sedm drahokamů Kouzelného pásu, vpadl do Deltory a zotročil její lid. Lief, Barda a Jasmína jsou odhodláni zbavit zemi tohoto tyrana, a proto pokračují v nebezpečné cestě za ztracenými kameny, ukrytými ve vzdálených, děsivých koutech království. Už se jim podařilo nalézt tři z nich. Teď musejí hledat čtvrtý, ukrytý ve vyprahlé pustině, kterou žárlivě střeží tajemný strážce. V nekonečné Poušti zkázy je čeká odloučení, zmatek a zlváštní, strašliví nepřátelé.
Deltora 5 - Hora děsuHora děsu - Lief, Barda a Jasmína pokračují v nebezpečném pátrání po sedmi uloupených drahokamech Kouzelnéhgo pásu Deltory. Teprve až bude všech sedm drahokamů vsazeno zpět do pásu, může se Deltora zbavit hrůzovlády krutého Pána stínů. Naši společníci získali už čtyři drahokamy. A přestože se Lief dovídá špatné zprávy z domova a touží se vrátit, aby zjistil, co se stalo s rodiči, putování pokračuje. Za pátým drahokamem se naši hrdinové musí odvážit až na samé hranice Země stínů a pohroužit se do hrůzné temnoty Hory děsu, v níž vládne obří ropucha Gelik.
Deltora 6 - Labyrint bestieLabyrint bestie - Záludný Pán stínů už zjistil, že se Lief s Bardou a Jasmínou vydali hledat sedm drahokamů z Kouzelného pásu Deltory. A moc dobře ví, že když se podaří zasadit všechny do Pásu, ohrozí to jeho krutovládu. Společníci už získali pět drahokamů. Ten šestý leží skrytý v podmořském doupěti odporného a krutého Gluse. Lief, Barda i Jasmína jsou vyčerpáni náročnými cestami a pronásledováním přisluhovačů Pána stínů. Objevit Labyrint bestie a vkročit do něj ale vyžaduje spousty sil a odvahy...
Deltora 7 - Údolí ztracenýchÚdolí zracených - Lief, Barda a Jasmína, kteří se vydali hledat sedm ztaracených drahokamů Kouzelného pásu Deltory, jsou už skoro u cíle. V Pásu se třpytí šest kamenů, musejí však najít ještě ten poslední, aby se Deltora mohla zbavit nadvlády Pána stínů. Společníci už na svých cestách čelili mnohým nebezpečenstvím s kuráží a nesmírným nasazením. Teď však musí rozluštit temné tajemství a v tom jim prostá síla ani odvaha nepomohou. Pokud selžou, bude celé jejich putování zbytečné a oni zůstanou navždy uvězněni v šedých mlhách ˇUdolí ztracených.
Deltora 8 - Návrat do DelNávrat do Del - Sedm ztacených drahokamů se podařilo vrátit do Kouzelného pásu Deltory. Teď musí Lief, Barda a Jasmína nalézt následníka trůnu království. Vědí, že jedině právoplatný následník dokáže s pomocí kouzelných sil Pásu svrhnout ukrutného Pána stínů. Ale následník se od samého narození skrývá neznámo kdea pouze Pás může odhalit jeho úkryt. Putování Deltorou spěje ke svému velkolepému vyvrcholení, společníky čeká jedno překvapení za druhým. A samotný Pán stínů dělá všechno pro to, aby zničil tři hrdiny Deltory a všechno, co milují.
Tak tohle byly všechny díly Deltory! Je to super fantasy!
 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 DANA DANA | 15. března 2008 v 17:22 | Reagovat

JÁ JSEM ČETLA VŠECHNY SÉRIE A JE TO SUPER

2 Ellie Ellie | 30. března 2008 v 15:17 | Reagovat

Já až na návrat do Del.

3 Ellie Ellie | 30. března 2008 v 15:18 | Reagovat

Ale teď jsem přišla na anime jménem Deltora Quest a je to udělaný asi podle těhle knížek.

4 veve veve | 4. srpna 2008 v 13:18 | Reagovat

Já teď čtu poslední

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama