Říjen 2006

Odchod Aleše Burketa

31. října 2006 v 21:56 | Kikikutnarova |  Super Star
Aleš Burket opustil SuperStar po 2.finálovém večeru!
Je až podivné, že hezounek Aleš už vypadl, jelikož jsem čekala, že všem -náctiletým holkám se bude líbit! Já jsem ale ráda, že soutěž opustil, protože mi nebyl sympatický a HLAVNĚ neuměl zpívat. Teď mi určitě všichni budete psát do komentářů věty typu "tak si to zkus zazpívat sama" a "kdyby neuměl zpívat, nedostal by se tak daleko" apod. Chci tím spíš říct, že Aleš byl z devítky hlasově nejslabší. Nic proti zamilovaným fanynkám, ale myslím, že měl vypadnout dříve. Než soutěž opustil, vypadla spousta o něco lepších zpěváků. Samozřejmě ale nic nezazlívám jeho fanouškům ANI Alešovi. Kdyby vyloženě NEUMĚL zpívat, porota by ho přece nepustila ani do semifinálové dvacítky! Ale musíte uznat, že např. Bára Zemanová zpívá lépe! Aleš si naposledy zazpíval píseň Slzy tvý mámy, ale nedočká se už dalšího kola - porota bude vybírat sama písničky pro soutěžící. To se tedy nyní už osmička finalistů může těšit!
A jak to viděla naše porota:
Hejma: Ty touhle soutěží procházíš jako "barák na odstřel", ale ty stále stojíš na nohou. Byl to solidní, někdy průměrný, výkon. Snaž se, abychom slyšeli ten špičkoý výkon. Bojuj.
Csáková: Já se obávám, že té spičkové věci se nedočkáme. Ve slokách si mě docela zaujal, ale přišel refrén a nebýt sboristů, tak se potápíš.
Klezla: Zase jste se snažil šálit porotu, diváky, ale já si opravdu myslím, že to byl Váš velice pěkný výkon k táborovému ohni. U toho táboráku by se to opravdu vyjímalo. Měl byste na sobě hodně pracovat.
I porota tedy Aleše "odsuzovala". A ať namítáte, co namítáte, musím sdělit jednu větu: Jsem ráda, že alespoň jednou v SuperStar rozhodl zpěv. Toť vše. Jestli můj osobní názor berete jako urážku, ozvěte se do komentářů. Jinak ale můžete psát samozřejmě taky. Pokud se u článku objeví komentář, budu jen ráda, nemusíte psát, jen když vám něco vadí. Můžete napsat třeba, jak se vám článek líbil, jaký je váš názor, nebo taky, když vás zajímá, jak jsem něco udělala, chcete spřátelit blogy apod. Ráda každému poradím.

Vypadla Karolína Pavlíková!

30. října 2006 v 14:03 | Kikikutnarova |  Super Star
Je rozhodnuto - KAROLÍNA ODCHÁZÍ!
Příliš jsem jí nefandila a musím uznat, že v desítce finalistů byla asi nejslabší. Večer 22.října zazpívala písničku (tuším) od Heleny Vondráčkové.Ten večer se zpívaly písně vzniklé v 21.století. Přečtěte si tedy výroky poroty a zjistěte, zda Karolína odchází opravdu kvůli zpěvu nebo jen kvůli malému počtu fanoušků:
Hejma: V medailonku ti to moc slušelo. Tam si skutečně vypadala jako hvězda. Byly tam falešný tóny. Celkově to na mě dělalo dojem jako vystoupení hodné tety Karolíny, které neurazí ani nenadchne.
Csáková: Já mám trochu rozpolcený dojem. Ve slokách si mi připadala jako samice a v refrénech to na mě působilo jako školní zpívání.
Klezla: V určitých polohách se ten Váš hlas neposlouchá dobře. Ten Váš výkon na mě nepatrně působil jako lokální tancovačka.
Hodnocení poroty vypadá, že Karolína dopadla "něco mezi". Na jednu stranu Hejmova "hvězda" a Ilonina "samice", na straně druhé "falešné tóny" podle Hejmy, "školní zpívání" podle Csákové a Klezlova "tancovačka". Jenže "něco mezi" na SuperStar zkrátka nestačí!
Doufám, že jste Karolíně nefandili, a tudíž teď nemusíte smutnit! Protože Bára (jasná vítězka!) a Zbyněk (velký favorit!) jsou pořád tam :-)!
Promiňte, že jsem ten článek napsala tak pozdě!
Kromě pouhopouhých výroků poroty z www.nova.cz jsem si NAPROSTO všechno napsala ÚPLNĚ SAMA!!!!

Neumím pozadí!

18. října 2006 v 20:41 | Kikikutnarova |  About blog and so on
Ahoj kamarádi,
prosím, jak jistě víte, jsem ve světě blogů úplný nováček, tak bych chtěla poradit: jak si dát pozadí na blog???? Napište, plís, do komentářů! Anebo se vám nejvíc líbí TOHLE pozadí? A jak si dát do pozadí za písmo místo mráčků? Nebo myslíte, že i to je pro tento blog vyhovující???? Hlasujte v anketce a pište do komentáříků!
Kiki Kutnarová

C.S.Lewis: Letopisy Narnie

18. října 2006 v 18:28 | Kikikutnarova |  Books
Letopisy Narnie je úžasná fantasy - budeme o ní teď mluvit v knižním podání - a četla jsem všech jejích sedm dílů. Vypráví o sourozencích Pevensiových , kteří se dostanou do kouzelné země Narnie. A Narnie není země jen tak obyčejná - zvířata v ní mluví. Vyskytují se tam bájná zvířata a kouzelní tvorové. Ale hlavně - děti si nevolají jen tak. Narnie je vždy v nebezpečí - a Lucinka, Edmund, Zuzana, Petr, a později i jejich bratranec Eustace a jeho kamarádka Jill, ji musí zachránit!
Narnie - 1.díl Čarodějův synovec
Spousta lidí tvrdí, že je to druhý díl, a Lewis ho opravdu napsal až jako druhý, ale doporučuje jej číst jako první - vypráví o vzniku Narnie, o jejích počátcích, vysvětluje další díly a vlastně i podstatu Narnie, popisuje, jak vznikla jednotlivá místa, kde se pak děti v Narnii nachází...
Letopisy Narnie 1 - Čarodějův synovec Kultovní fantasy série je opět zde.
Staňte se spolu s Digorym a jeho kamarádkou Polly svědky zrození pohádkové země! Seznamte se s bájným lvem Aslanem, který ji chrání, a poznejte zlou čarodějnici Jadis, která chce všechny ovládat.
Nenechte si ujít fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě.
Narnie - 2.díl Lev, čarodějnice a skříň
Jediný (zatím) zfilmovaný díl. A myslím, že je to i můj nejoblíbenější (bez ohledu na film, není to jenom proto, že jako jediný má filmovou verzi). Je o Pevensiových, kteří se poprvé dostanou do Narnie. A ihned musí bojovat proti zlé čarodějnici Jadis.
Letopisy Narnie 2 - Lev, čarodějnice a skříň
Druhá kniha kultovniho cyklu:
Sledujte příběh sourozenců Petra, Zuzany, Edmunda a Lucie v zemi obrů, trpaslíků, kentaurů a dalších tajemných bytostí, zakletých Bílou čarodějnicí. Dokážou s pomocí moudrého a zároveň strašlivého lva Aslana zlomit její temnou nadvládu?
Narnie - 3.díl Kůň a jeho chlapec
Jediný díl (kromě prvního a sedmého - ten je ovšem o jejich příbuzném), který není o sourozencích Pevensiových. Odehrává se ovšem v dobách jejich vlády v Narnii. Je o dvou malých dětech, které utíkají ze své země - krutého Kalormenu - do přátelské Narnie. Díl byl dobrý, jen se mi nelíbilo popisování krutého zacházení s Kalormenským lidem.
Letopisy Narnie 3 - Kůň a jeho chlapec
Vydejte se společně s hlavním hrdinou Šastou a jeho mluvícím koněm na cestu plnou záhad, nebezpečí, intrik a strachu. Podaří se Šastovi najít vytouženou Narnii?
Narnie - 4.díl Princ Kaspian
Tenhle díl mě celkem bavil, byl dobrý.Akorát jsem moc nepochopila dohady o "nadlvádě lidí v Narnii". Jak se to mohlo stát? Vždyť Narnie je kouzelná země! Kde se tam vzalo tolik lidí? Tenhle díl je totiž o Pevensiových, přitáhnutých do Narnie, aby zabránili vymizení kouzelných tvorů z Narnie.
Letopisy Narnie 4 - Princ Kaspian
Magická síla navrátila sourozence Petra, Zuzanu, Edmunda a Lucii do Narnie, kterou ničí občanská válka. Zachránit ji může jen mladý princ Kaspian, ale potřebuje pomoc. Podaří se mu s podporou dětí a lva Aslana zachránit Narnii a vrátit jí dávno ztracené časy svobody a štěstí?
Narnie - 5.díl Plavba jitřního poutníka
Opravdu SUPER dílek! Není sice asi tak dobrý jako Lev, čarodějnice a skříň, ale je lepší než Kůň a jeho chlapec a asi i lepší než Princ Kaspian. Je o princi Kaspianovi, Lucince, Edmundovi a jejich bratranci Eustacovi, kteří se dostanou do Narnie na loď jejich známého z minulého dílu, prince Narnie, jménem Kaspian. Jen je mi trochu líto myšáčka, který na konci světa zůstane. Ale on si to přál a doufejme, že se tam má dobře...
Letopisy Narnie 5 - Plavba Jitřníjho poutníka
Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Vydejte se společně s Edmundem, Lucinkou a Eustacem na loď prince Kaspiana a hledejte sedm přátel, kteří se dávno ztratili s princovým otcem při nebezpečné plavbě k Východním ostrovům.
Narnie - 6.díl Stříbrná židle
Tenhle díl taky patří mezi mé oblíbené. Čtveřici Pevensiových už (prozatím) odzvonilo, na výlety do Narnie už jsou moc staří. Ale jejich bratránek Eustace a jeho nová kamarádka Jill ne! A tak se výlet do Narnie stává nebezpečnou pohádkou - musí totiž osvobodit zakletého následníka trůnu.
Letopisy Narnie 6 - Stříbrná židle Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Najděte společně s Jill a Eustacem syna krále Kaspiana, který zmizel při pátrání po vrahu své matky. Času je málo, Aslanova znamení se dají snadno přehlédnout a v podzemí číhají nebezpečné nástrahy. Jedno z největších a nejnamáhavějších dobrodružství právě začíná.
Narnie - 7.díl Poslední bitva
V Narnii nastávají jen samé, samé zmatky. Hloupý osel se převléká za Aslana. Na každém kroku číhá nebezpečí. Obyvatelé válčí mezi sebou, vznikají rozpory, hádky, zmatky. Narnie začíná upadat. A vypadá to, že skončí navěky... A do toho všeho jsou vrženi všichni, kdo kdy Narnii pomohli - nejprve Eustace s Jill, a následují je Petr, Edmund, Lucinka, lord Digory a lady Polly...
Letopisy Narnie 7 - Poslední bitva Je spousta dveří, ale pouze jedny vedou do jiného světa. Projděte s námi do země zázraků a kouzel - do Narnie! Jill s Eustacem se znovu vydávají do země, které hrozí zkáza. Narnie je zmítána zmatky a pochybnostmi a král Tirian musí zabránit jejímu úplnému zničení. Začíná bitva, která navždy rozhodne o budoucnosti slavného království Narnie!
Nenechte si ujít fantasy bestseller, který nadchl miliony čtenářů po celém světě
Texty NAD obrázky knih jsem psala sama, texty POD obrázky jsem vyhledala na:
www.fantasy-scifi-literatura.obchodni-dum-mija.cz

Finálová desítka je na světě - vypadli Parči a Hlávková

17. října 2006 v 19:04 | Kikikutnarova |  Super Star
Jaroslav Parči a Petra Hlávková museli soutěž opustit!
Včera večer se rozhodlo - moje Bára a můj Zbynďa nevypadli :-)!!!! Zato nejmenší počet hlasů získala nevýrazná Petra Hlávková a můj nepříliš oblíbený Jaroslav Parči. Dle slov Leoše Mareše "Před branami finále" zůstali ovšem pouze dva finalisté, nikoliv čtyři, jak tomu bylo v minulých semifinálových kolech. Petra Hlávková zazpívala píseň Hotel California, Jaroslav Parči písničku od Robbieho Williamse She´s the one. Největší rána to musela být pro Karolínu Pavlíkovou, která musí do finále bez svého přítele. Zde je fotka odpadlých semifinalistů:
Desítka se může radovat!
Naopak desítka finalistů - (zleva horní řada) David Spilka, Roman Lasota, Zbyněk Drda a Aleš Burket, uprostřed mezi řadami Martin Ševčík, Soňa Pavelková, (zleva dolní řada) Barbora Zemanová, Karolína Pavlíková, Leona Černá a Tereza Najdekrová se může radovat. Tady máte (většinou) usměvavé finalisty těsně po postupu:
Přejeme vše nejlepší do finále, a ať zpíváte co nejlépe!
Celý článek jsem napsala sama, pouze fotky jsem pořídila na: www.nova.cz

A máme tu podzim!

16. října 2006 v 21:21 | Kikikutnarova |  About blog and so on
Ahoj kamarádi,
tak tu máme podzim. Po smutném nástupu do školy a šťastném shledáni s kamarády nastalo období mikin. A brzy se přihlásí i bundy a kabátky. U nás v Nymburce je ale někdy přes den i teplo. Zato ráno, když se míří do té nešťastné školy, je pěkná zima! Ale nezoufejte, vždyť už se nám blíží Vánoce, podzimní a zimní prázdniny... A navíc, mě bude 23.října 11 let! A v pátek dvacátého pořádám oslavu narozenin a pozvala jsem všechny holky ze třídy a jednu starou kamarádku, která změnila školu, čili nás bude asi dvanáct! (Chudák babička, která to bude všechno připravovat!) Taky se nám rozjíždí soutěž Česko hledá SuperStar, takže tu o ní najdete spoustu článků! Mojí favoritkou je rozhodně Barbora Zemanová! A vaše? Nezapomeňte hlasovat v nových anketách! Tak já zas někdy napíšu! Ahoj!
Kiki Kutnarová

Barbora Zemanová

16. října 2006 v 21:06 | Kikikutnarova |  Super Star
Barbora Zemanová - to je moje oblíbenkyně v SuperStar3. Je jí 16 let, má hnědé dlouhé kudrnaté vlasy, skvěle se oblíká (poslední dobou ji i trochu napodobuju:-), ale taky krásně zpívá, je hezká, sympatická.... Tady máte její galerku:
Barboru trápí alergie na rajčata už od gymnázia
Barbora nadchla porotu svým hlubokým hlasem.
Barbora Zemanová
Bářin výkon při posledním semifinálovém večeru:
Avril Lavigne: My world
Barbora Zemanová
Ondřej Hejma: Když mluvíš, tak jsi taková přísná, nepřístupná, ale jak začneš zpívat, tak se rozsvítíš jako vánoční stromeček. Já myslím, že už bys měla jenom zpívat. A doufám, že ti to dlouho vydrží.
Ilona Csáková: Mám pocit, že jsi do téhle soutěže přiletěla z jiné planety. Mně se tvůj výkon hodně líbil. Myslím, že pro tvoje kolegyně je hodně těžké dotáhnout se ke tvé laťce.(Moje poznámka: než řekla "dotáhnout se k tvé laťce", začala rozrušená diskuse porotců "Na co narážíš", "Co tím myslíš")
Eduard Klezla: Barunko, byl to velice svěží výkon a jen těch 16 let vám brání v určitém prožitku, na který si přijdete časem. Ale bylo to velice, velice příjemné.
Báječné. Jestli se mi něco z toho moderního poprocku mezi všemi těmi samozvanými pseudorebelkami líbí, pak jsou to věci od Avril Lavigne. Je to líbívá hudba, která fajnšmekry nenadchne, ale ani neurazí. A Barbora si nemohla vybrat lépe. Její nos na výběr písniček a její hudební vkus je opravdu dobrý a pokud Bára dosáhne až na cílovou metu, myslím, že se nemusíme bát, že by svůj úžasný talent rozmělnila v nějakých hrůzných popinách. A když si uvědomím, že jí je 16, tak se fakt těším na to, co bude zpívat, až ještě víc dospěje. Líbí se mi její sebevědomý projev, zpívá jakoby mimochodem, ale čistě, téměř bezchybně. (Nepsala jsem já, bylo to na stránkách, kde jsem to stáhla!)
Další info o Báře:

Barbora Zemanová

Věk: 16 let
Město: Svojšín

Barbora je Štír, přijela ze Svojšína. Miluje Pizzu ale ne Margaritu - nesnáší totiž rajčata. Jejímu uchu lahodí Richard Krajčo, Gaia Mesiah a Aneta Langerová (DMX). Nesnáší lhaní, plané sliby, zlost a netolerantnost. Vyhrála soutěž Karlovarský hlas 2006. Ilona Csáková o ní řekla: " Nedokážu popsat, co mě zaujalo v hlase, ale něco v tobě dřímá". A jak tráví volný čas? Se svým pejskem, na kole nebo koncertuje se svou kapelou.
Její oblíbený příběhový hrdina je Krteček.

Holky ze SuperStar - semifinálová šestka

16. října 2006 v 20:44 | Kikikutnarova |  Super Star
Super Star - HOLKY (šestice semifinalistek)
Musím se přiznat, že jsem to naprosto zpupně zkopčila na oficiálních stránkách SuperStar... Ale tak, myslím, že i v tomto případě si to fanynky a fanoušci Super Star rádi přečtou. Pouze mé vlastní komentáře, nadepsané vždy Pozor!Můj vlastní názor! jsou moje tvorba! Pozor! To povídání za výroky porotců zřejmě napsal tvůrce původního článku na www.nova.cz! Upozorňuji, že se vše týká posledního semifinálového kola:
Tereza Najdekrová si vylosovala místo první a zazpívala píseň od skupiny Roxette Spending my time. A byla jako vždy skvělá! Aspoň podle mě, ale co si myslela porota:
Ondřej Hejma: Moc ti to sluší. Na začátku jsi byla nesvá. Hlas se chvěl. V posledním refrénu jsem tě začínal nacházet.
Ilona Csáková: Já musím Terezo říct, že na mě působíš profi. Vůbec si se tím ale nepomazlila. Chvílema si pro mě v těch refrénem křičela.
Eduard Klezla: Já si myslím, že ve zpěvu máte obrovské rezervy. Vadí mi jedna věc, že vy na to jdete určitým grifem. A ten grif je každé kolo úplně stejný. Chtěl bych slyšet nový přístup k písním.
Terezce v soutěži chybí jediná věc a tou je vana. Na pokoji mají jenom sprchový kout. Jako svůj zlozvyk bere kousání nehtů, které se ještě více projevuje kvůli nervovému vypětí. Před soutěží měla nízké sebevědomí, ale díky tomu, že je teď v SuperStar se to pomalu urovnává a kamery už moc neřeší.
Pozor! Můj názor!: Jo, Tereza je MOC dobrá. Myslím, že po Báře je to jedna z mých favoritek. Nechápu, proč ji porota tak často kritizuje. Myslím, že je jedna z absolutně nejlepších (tedy SAMOZŘEJMĚ až po Báře a Zbyňkovi!!!!)
Petra Hlávková zpívala jako druhá a vybrala si velmi těžkou písničku od Victorie Hotel California. Vzala si velké sousto, ale poprala se s ním jako pořádná zpěvačka. A jak to viděla porota?
Ondřej Hejma: Já se obávám, že s tímto výkonem do dějin kultury nevstoupíš. Vybrala sis těžkou písničku, která je plná textu a ten je složitej. Nebyl jsem si jistej, že víš o čem zpíváš. Tohle nebyla Californie, tohle bylo to Brno.
Ilona Csáková: Udělala si krůček vejš. Když máš stres, tak působíš hrozně afektovaně. Já to znám. Nebylo to vůbec špatný.
Eduard Klezla: Vůbec ničeho se nebojte. To, že nezpívate dobře, to není podstatné. Ten výkon nebyl až tak špatný, ale na mě působil, že nevím proč vlastně zpíváte. Z Vás nejde energie jako z budoucí zpěvačky. Když tohle změníte, možná ten krůček někam uděláte.
Petra si žehlí vlasy, protože, jak sama říká, lítají jí kam se jim zachce. Jako malá si ze spaní vlasy trhala a i rodiče na to byli krátcí. Stýská se jí po své posteli a samozřejmě i po rodině. Hudební vzory moc nemá, protože se nechce nikomu podobat. Chce být sama za sebe a to se cení!
Pozor!Můj názor!: Petra je sympatická, milá a jemná dívka. Akorát, že je až moc tuctová a nevýrazná. Koly prochází, ale... lidi prostě ničím neoslňuje. Splyne s ostatními. To dokazuje i to, že když chci třeba vyjmenovat semifinalisty, nikdy si na Petru nemůžu vzpomenout!
Barbora Zemanová byla třetí a z jejích úst zazněl jeden z nejlepších výkonů posledního semifinále. Ondřej Hejma s Eduardem Klezlou se po jejím výkonu zase nemohli shodnout. V čem?
Ondřej Hejma: Všimli jsme si, že když mluvíš, tak seš taková přísná, nepřístupná. Když začneš zpívat, tak se rozzáříš jako vánoční stromeček.
Ilona Csáková: Mě se tvůj výkon velmi líbil. Myslím, že je asi hodně těžké pro tvoje kolegyně dotáhnout se k tvé laťce.
Eduard Klezla: Byl to velice svěží výkon, velice jste se držela. Těch šestnáct let Vám brání v tom určitém prožitku, na který vy si přijdete postupně tím věkem. vy do té soutěže patříte.
Ondřej Hejma oponoval: Tak já jsem tam ten prožitek viděl a slyšel. To je ten její svět, o kterém zpívala, Edo.
Barbora se v medailonku přiznala, že je hodně pomstychtivá a bere to jako svoji velkou slabinu. Takže raději jí nikdo neubližujte, protože pomsta by byla hodně sladká a krutá. Jinak se jí v soutěži stýská po normálním životě, který vedla. Zjistila, že už se tolik neuzavírá do sebe a více si rozumí s klukama. Chlapa zaujme spíše pohledem než projevem, protože ten je velice dětský. A vypadá to, že mezi ní a Zbyňkem Drdou vzniká nějaký vztah. V soutěži si připadá jako v dospělém světě a víc si věří.
Pozor! Můj názor!: No comet. BOMBA!!!!! Moje největší favoritka, adeptka na vítězku, nejkrásnější, s nejhezčím hlasem a stylem oblékání.... Fandím jí ze všech NEJVÍC!!!!
Leona Černá si vytáhla čtyřku a zazpívala písničku I need a hero od Bonnie Tyler. A předvedla, že má talent, který se pořád vyvíjí. Jak na její výkon reagovala porota? Porota se samozřejmě zase neshodla. Profesor Klezla se obořil na Ondřeje Hejmu, že na Leoně hledá stále jen kaz jako ten plaz :o)
Ondřej Hejma: Ty dobře víš, že nejsem žádnej tvůj příznivec. A to zůstává. Ale musím přiznat, že ten hlas máš. A v tom hlase něco je a utála si tuhle písničku, kterou já vlastně nemám rád. A s chutí jsem si to poslechl. Ale vyber si něco jinýho příště.
Ilona Csáková: Já myslím, že Leona od nás potřebuje hroznou čočku, protože když se na nás naštve, tak je ten výkon úplně o něčem jiným. Já si to taky velmi ráda vyslechla.
Eduard Klezla: Pro mě ten výkon byl temperamentní. Byl opravdu v pořádku. I tuhletu těžkou věc jste zvládla. Vysokou polohu nepatrně spravte.
Leoně se stýská po klidu. Nejraději by si byla na jeden den jen sama se sebou, aby mohla relaxovat. Když je smutná, tak nemá ráda, když ji někdo objímá, protože ji to ještě více rozesmutní. Maminka o Leoně řekla, že, když se narodila, tak jí pan doktor řekl: "Maminko, narodila se Vám zpěvačka." Jejím hudebním vzorem je Věra Špinarová.
Pozor! Můj názor!: No, já nevím... Nějak jí nefandím, nepřijde mi ale hrozná, děsná, blbá, příšerně zpívající... To ne! Jen to prostě není můj typ, nezaujala mě, nenašla si ke mě cestu... Jediné, s čím jí mám spojenou, je, že pochází z vesničky (či pidiměstečka???), ve kterém jsme se třídou byli na škole v přírodě! A taky, že byla i v loňském semifinále.
Soňa Pavelková zpívala jako čtvrtá, vybrala si velmi těžkou písničku a zvládla ji na výbornou. Soňa se začíná vybarvovat. A kolo od kola ukazuje, že má na to být profesionální zpěvačkou. Jak to vidí naše porota?
Ondřej Hejma: Já nevím jestli seš SuperStar, ale pro mě seš symbol téhle série, která je jiná, která je nová a ty seš pro ta hlavní představitelka, protože se nebojíš vybrat si jinej repertoár, kterej není podbízivej. Dovedeš riskovat a já doufám, že nám ukážeš věci netušené.
Ilona Csáková: Já musím říct, že jsem velmi vážně konsternovaná. Málem jsem se dojetím rozplakala. ty máš obrovské srdce. Nakrmila jsi nejenom uši, ale i duši. A to je důležitý.
Eduard Klezla: Vy jste velice přirozená, vypadáte na tom jevišti velice pěkně. Jedinou věc bych Vám doporučil. vy musíte vždy s rozmyslem vybírat. Tahle píseň je na hraně a vy jste ukázala svoji pěveckou nezkušenost.
Soňa, kvůli médiím, které její rodinu začaly tvrdě rozpitvávat, učinila v medailonku svoji životní zpověď. Přiznala, že její rodiče se o ni buď nemohla nebo nechtěla postarat. Pomohl jí její přítel Marťa, který ji v jedenácti letech přivedl do její nynější rodiny. A je za to ráda. Nic by neměnila. Soni, držíme ti pěsti!
Pozor! Můj názor!: Soňa dobře zpívá. A je milá a hezká. Trochu mi splývá s Petrou Hlávkovou (hlavně v prvních semifinálových kolech), ale poslední dobou už se začíná zviditelňovat a "vyčuhovat z davu", ale na Báru nemá. Už je ale asi tak dobrá jako Tereza.
Karolína Pavlíková byla poslední semifinalistkou pro tento večer. Stejně jako první zpěvačka si vybrala píseň z repertoáru skupiny Roxette a to píseň Listen to your heart. Jak na to reagovala porota? Samozřejmě, že Eda s Ondrou se zase neshodli. Eduard nazval Ondru pudlem, ale ten mu nezůstal nic dlužný a překřtil pana profesora na Lomonosovovu univerzitu.
Ondřej Hejma: Pro mě je tohle večer plný překvapení. Byl jsem překvapenej ti pořádně zasolit. Podala jsi svůj nejlepší výkon. Na tebe dobrý.
Ilona Csáková: Dneska ti to mimochodem velmi sluší. Výkon byl dneska daleko lepší než ten poslední. Ty se tak strašně soustředíš, že se ti vytrácí výraz, vypadne ti z toho emoce. Nemá to duši.
Eduard Klezla: Vaše interpretace byla na můj vkus nepatrně povrchní. A to je to mě na Vaší interpretaci vždycky vadí. Já jsem si připadal trošku jako na špatné diskotéce. Já vím, že mé uši jsou jiné než Ondrovo a já nejsem tak spokojen jako můj kolega. Mně to těma ušima kroutilo.
Karolína má ráda adrenalin. Hlavně v autě, kde se oddává rychlé jízdě. Svěřila se, že se stala Královnou Poličky. V jedné disciplíně se převlékla za Švejka a v druhé zpívala Sladké mámení v převleku Heleny Vondráčkové. Za svoje vzory považuje Lucii Bílou a Kamila Střihavku.
Pozor! Můj názor!: Karolína mi nesedí asi ze všech nejmíň. Hlas asi (na finále) taky nic moc. Nejvíc mě štve, když si k večerním šatům a poklidné jazzové písničce na hlavě učeše pankáče. A v posledním semifinále tomu bylo zrovna tak! Podívejte se na to číro na hlavě a ty elegantní černé šaty! Ale vůbec mi není moc sympatická. Jo a ani mi nepřipadá, že by byla tak krásná, aby vyhrála Miss Polička. I když, na tom videu ze soutěže krásy vypadala hezky. To jí tak zkazili kadeřníci ze SuperStar????
Pozor! Nechci, abyste mé komentáře brali jako urážku, rasismus, zošklivování, nadržování apod.! Nevadí mi finalisté, kterým nefandím, ani ti, kteří jim fandí! Tak se nezlobte, snažila jsem se to napsat slušně, aby to nikoho neurazilo, a jestli někomu něco vadí, ať to napíše do komentářů a ráda to pozměním! Taky nechci říkat, že ne tak hezké finalistky jsou horší. Není to přece Miss! A vzhled není tou pravou věcí, proč nefandím Leoně Černé nebo Karolíně Pavlíkové, i když ho hodně rozebírám. Ve svých názorech píši o všem, rozhodně nemohu posuzovat zpěv, a tak jediné, co rozebírám, je vzhled a sympatie.

Kluci ze SuperStar - semifinálová šestka

16. října 2006 v 20:42 | Kikikutnarova |  Super Star
Super Star - KLUCI (šestice semifinalistů)
Upozornění - je to celé zkopčené, nic jsem do toho nepřidala já!!!! Akorát své hloupé komentáře, proti nimž se určitě vzbouřítě, protože jsem "urazila" vaše favority a podle vás "ňoumům" fandím!
Roman Lasota zpíval jako první a vybral si píseň Looking back over my shoulder a podle mě to byl jeden z jeho nejlepších výkonů v celé soutěži, ale co na to řekla porota?
Ondřej Hejma: Měl jsem pocit, že tu melodii sis na začátku trochu uzpůsoboval. Musíš dávat vždycky sto procent, jinak dostaneš od Edíka propisku.
Ilona Csáková: Ten výkon byl daleko lepší než posledně. Jsem ráda, že ubíráš na tý trémě. Barvu hlasu máš pro mě od začátku krásnou. Pro mě jsi podal nejlepší výkon, kterej si zatím moh podat.
Eduard Klezla: Já to jako bezvadné zpívání neslyším. Čím více se blížíme k tomu finále, tak Vám docházejí síly. Intonačně jste velice velkorysý.
Právě kvůli výkonu Romana se porota trochu pohádala. Pustili se do sebe Ondřej a Eduard.
A jaký je Roman v soukromí? Možná trochu stydlivý. Nechtěl, aby rodiče jezdili na jeho vystoupení, protože se bál, že nebude moci zpívat. Na trému si už zvykl a nejvíce mu chybí domácí kuchyně. Vzory mu jsou jeho rodiče, které má strašně rád.
Pozor! Můj názor!: Zatím mě ničím moc nezaujal. Určitě má dobrý hlas, ale výraznou osobnost v něm nevidím - prostě docela obyčejnej kluk s dobrým hlasem!
Martin Ševčík zpíval píseň od Duran Duran Perfect day. A jeho dnešní výkon byl perfektním. Co na to porota?
Ondřej Hejma: Přibližovalo se to originálu, ale nejsi šansoniér. Solidní výkon. Snad to bude stačit!
Ilona Csáková: Zazpíval jsi to velmi dobře. Ty vyšší polohy nejsou až tak pro mě lahodivý, ale myslím si, že to byl velmi dobrý výkon.
Eduard Klezla: Pro mě nejste bůhví jaký zpěvák. Fascinuje mě na Vás Vaše upřímnost.
Martin cítí pokrok v tom, jak vystupuje před kamerou. Už se vytrénoval. Je skromný a nejvíc mu chybí fotbal, který dřív hrál s klukama každý den. Před SuperStar se rozešel se svou dívkou. Takže je volný dámy!
Pozor!Můj názor: Jo, tenhle je docela ucházející, celkem dobrý. Líbí se ale hlavně mé mamce. Má ráda písníčky, které si vybírá.
Zbyněk Drda byl třetí, ale moc štěstí mu to nepřineslo. Zbyněk zapomněl text. Pro mě je to ale pan zpěvák, protože se hned chytil a píseň Eltona Johna Can you feel the love tonight vystřihnul jako profesionál. Jsem si jistá, že mu to odpustíte. Že jo, holky?! Jak na malé zaváhání reagovala porota?
Ondřej Hejma: Tam spadnul řemen v jednu chvíli. To by se nemělo stávat. Hlásek bezvadnej, ale tohle by se stávat nemělo. Tohle byl malér.
Ilona Csáková: To vůbec nevadí, že ses tam topil. To se stává i nám zpěvačkám. Já myslím, že jsi zazpíval velmi dobře.
Eduard Klezla: Ve výsledku jste se stejně zachránil. Bylo by škoda, kdyby Vás diváci na základě této chybičky potopili. Já bych Vám tu šanci dal. Ukázal jste velice hodně.
A jaký je Zbyněk v soukromí? Je už čtyři roky člen vodní záchranné služby. Už necítí tak velkou trému, ale stále je nerozhodný. Říká, že není splachovací a pamatuje si, když mu někdo ublíží. A rád tancuje a těší se, že Vám to ukáže.
Pozor!Můj názor!: Můj favorit!!!! Z kluků mu fandím absolutně nejvíc! Je super! A taky je moc hezkej:-)! Když nevyhraje Bára, nenaštvu se jedině, když vyhraje Zbyněk! Fandí mu taky můj taťka!
David Spilka tentokrát nezpíval česky, ale vybral si píseň od Limp Bizkit Behind blue eyes. A dal do toho celou svou rockerskou duši. I porota pěla na Davida jen chválu.
Ondřej Hejma: Pokud jde o to zpívání, dneska se ukázalo, že máš příjemnou barvu hlasu.
Ilona Csáková: Já myslím, že by ses nám určitě měl předvést ve finále. Ještě jsi nenarazil na své mantinely.
Eduard Klezla: Já si myslím, že v rámci naší soutěže, jste pro mě opravdu nejdál. Každopádně byste měl mít šanci postoupit do finále. Vy jste mě dneska přesvědčil.
David se rozhodl Vám fanouškům odkrýt svoje největší tajemství. Už od čtrnácti let nosí šátek, protože nemá žádné vlasy. Doktoři ani neví jistě proč to tak je, ale je možné, že Davidovi selhal ve čtrnácti letech imunitní systém. A poté se změnil k lepšímu. Už není namachrovaný. Jeho vzorem je táta.
Pozor!Můj názor!: Příliš sympatický mi není. Nemám ráda drsňáky, ani hlasy - chrapláky (to se nám to hezky rýmuje, co!!!:-))
Aleš Burket zpíval píseň od Gila Good bye, kterou věnoval své babičce. I Aleš ukázal, že v něm něco je a že se vyplatí, aby se svým hlasem začal pořádně pracovat. A jak to vidí naše porota?
Ondřej Hejma: Já jsem překvapenej. Myslel jsem si, že si na této písni rozbiješ ústa. Místama jsi i zpíval. Nevím jestli tvoje cesta, v konkurenci hochů, ještě někam povede.
Ilona Csáková: Musím říct, že dnešní výkon byl o něco lepší než ten minulý.
Eduard Klezla: Vy se stále snažíte zakrýt, že nejste majitelem hlasu. Vždy si s tím do určité míry, alespoň pro laickou veřejnost, umíte poradit. Mě jste ale neošálil.
Aleš začal, když mu bylo nejhůř, skládat básničky a pomalu z toho vznikaly texty. Teďs se věnuje freestylu, což je teď vymyšlený slovo doprovázený hudbou. Věnuje se bojovému umění, protože byl vždycky nejmenší a nejslabší.
Pozor! Můj názor!: Nene! Tak tenhle kluk mi sympatický není. Přijde mi napůl jako drsňák a napůl jako takový ten "modýlek". A ani jeden typ nemám ráda!!!
Jaroslav Parči si vybral píseň Robbieho Williamse She´s the one. Zazpíval jako vždy velmi dobře a procítěně. Jaký má na Jardův výkon názor porota?
Ondřej Hejma: Pořád ještě jsem tě nenašel.
Ilona Csáková: Nebylo to špatný, zpíval jsi dobře, intonoval jsi dobře. Píseň má vzletnou náladu. To je to, co mě v tom výrazu chybělo.
Eduard Klezla: Na můj vkus neustále někoho kopírujete. U vás je velice důležitý výběr písně. Jste jeden ze zpěváků, který do toho finále patří.
Má malého synka, kterému se snaží věnovat, i když soutěží v SuperStar a je to pro něj náročné. Jeho lidským vzorem je maminka, která je velmi těžce nemocná. Obdivuje na ní, jak se dokáže s nemocí poprat. Přiznal se, že když byl malý, tak ukradl sýr.
Pozor! Můj názor!: Tomuhle taky nefandím! Nevím proč, prostě to není můj typ. A rozhodně nechci, abyste to brali jako rasismus, protože Parči je ze Slovenský rom.(např. Martina Balogová mi také nevadila a docela jsem jí i fandila!)
Pozor! Nechci, abyste mé komentáře brali jako urážku, rasismus, zošklivování, nadržování apod.! Nevadí mi finalisté, kterým nefandím, ani ti, kteří jim fandí! Tak se nezlobte, snažila jsem se to napsat slušně, aby to nikoho neurazilo, a jestli někomu něco vadí, ať to napíše do komentářů a ráda to pozměním!
Zdroj (kromě mých komentářů a připomínek) : www.nova.cz
//

Šárka Vaňková

8. října 2006 v 16:59 | Kikikutnarova |  Stars - životopisy
Moje oblíbená zpěvačka... V 1. Super Star skončila na 2.místě! Porazila ji jenom Aneta Langerová! Její první cédéčko, Věřím náhodám, je už celkem staré, ale stejně ho do dneška ráda poslouchám. Její druhé album ještě nemám, ale snad ho brzy seženu. Tady máte malou Šárčinu galerku:
Šárka: Jsem ještě panna, medvídek mi to dosvědčí...
Šárka Vaňková
Šárka Vaňková
Šárka Vaňková
Šárka Vaňková
nová image
Šárka Vaňková
Šárka Vaňková
šárka Vaňková se narodila 30. října 1987 v Chrudimi. Dětství prožila v Jirkově u Chomutova. Od 1. září 2005 studuje na Státní konzervatoři v Praze, kam se také přestěhovala za přítelem Jakubem
Šárka Vaňková
Šárka Vaňková
Šárka Vaňková
Šárka Vaňková
Šárka Vaňková
Šárka je prostě SUPER!

Emily Roddaová: Deltora (1.série)

8. října 2006 v 10:33 | Kikikutnarova |  Books
Deltora. Země nestvůr a kouzel. V hlavním městě - Del -, i všude okolo, žije spousta hodných lidí. Ale je tu i zlo. Hrůzné nestvůry. Hrůzná místa. A hlavně - hrůzný Pán stínů, pod jehož nadvládou se Deltora ocitá. A jediná její zbraň - Kouzelný pás Deltory - je nadobro zničena. Zbyl jen řetízek, odkud bylo vyrváno osm drahokamů - Diamant, Elbait, Lazurit, Topas, Opál, Rubín a Ametyst. Ovšem byly ukryty na nejhorších místech Deltory - v Lesích hrůzovlády, Jezeře prokletí, Městě krys, Poušti zkázy, Hoře děsu, Labyrintu bestie a Údolí ztracených.A tam se vydávají 3 společníci - Lief, Barda a Jasmína...
Deltora 1 - Lesy hrůzovládyLesy hrůzovlády - Ukrutný Pán stínů se chystá ovládnout království Deltory a podrobit si její lid. Jediné, co mu v tom brání, je Kouzelný pás Deltory, posázený sedmi drahokamy, který má ohromnou a tajemnou moc. Poté, co jsou drahokamy ukradeny a skryty na nejtemějších a nejhrůznějších místech po celém království, Deltora upadá pod nadvládu stínů. Mezitím se však tajně, vedeni jen orientační mapkou, vydají dva podivní společníci na nebezpečnou pouť. Jsou odhodláni najít ztracené drahokamya zbavit svou zemi krutovládce. Jejich prvním obtížným cílem budou Lesy hrůzovlády.
Deltora 2 - Jezero prokletíJezero prokletí - Lief a Barda pokračují ve svém nebezpečném putování s novou společnicí Jasmínou. Společně pátrají po ukradených drahokamech z Kouzelného pásu Deltory. Již se jim podařilo najít zlatý topas. Aby však mohli svou zemi osvobodit od nadvlády Pána stínů, musejí získat zpět všech všech sedm drahých kamenů. Druhý kámen střeží hrozivý strážce u Jezera prokletí, které začarovala zlá a mocná čarodějka Thegan. Trojice poutníků musí přejít přes její území, kde na ně čeká řada úkladů a nebezpečí.
Město krys - Lief, Barda a Jasmína, které spojuje jen nenávist k nepříteli, pokračují ve svém nebezpečném putování za sedmi ztracenými drahokamy Kouzelného pásu Deltory. Nenáviděný Pán stínů může být přemožen jedině tehdy, když bude Pás opět celý. Trojici poutníků se už podařilo najít zlatý topas a velký rubín. Kouzelná moc těchto dvou drahokamů jim dodala sílu a odvahu vydat se hledat třetí kámen. Nikdo z nich však netuší, jaké hrůzy na ně čekají v opuštěném Městě krys, kam živá duše již dlouhé roky nevstoupila.
Deltora 4 - Poušť zkázyPoušť zkázy - Pán stínů, který nechal ukrást sedm drahokamů Kouzelného pásu, vpadl do Deltory a zotročil její lid. Lief, Barda a Jasmína jsou odhodláni zbavit zemi tohoto tyrana, a proto pokračují v nebezpečné cestě za ztracenými kameny, ukrytými ve vzdálených, děsivých koutech království. Už se jim podařilo nalézt tři z nich. Teď musejí hledat čtvrtý, ukrytý ve vyprahlé pustině, kterou žárlivě střeží tajemný strážce. V nekonečné Poušti zkázy je čeká odloučení, zmatek a zlváštní, strašliví nepřátelé.
Deltora 5 - Hora děsuHora děsu - Lief, Barda a Jasmína pokračují v nebezpečném pátrání po sedmi uloupených drahokamech Kouzelnéhgo pásu Deltory. Teprve až bude všech sedm drahokamů vsazeno zpět do pásu, může se Deltora zbavit hrůzovlády krutého Pána stínů. Naši společníci získali už čtyři drahokamy. A přestože se Lief dovídá špatné zprávy z domova a touží se vrátit, aby zjistil, co se stalo s rodiči, putování pokračuje. Za pátým drahokamem se naši hrdinové musí odvážit až na samé hranice Země stínů a pohroužit se do hrůzné temnoty Hory děsu, v níž vládne obří ropucha Gelik.
Deltora 6 - Labyrint bestieLabyrint bestie - Záludný Pán stínů už zjistil, že se Lief s Bardou a Jasmínou vydali hledat sedm drahokamů z Kouzelného pásu Deltory. A moc dobře ví, že když se podaří zasadit všechny do Pásu, ohrozí to jeho krutovládu. Společníci už získali pět drahokamů. Ten šestý leží skrytý v podmořském doupěti odporného a krutého Gluse. Lief, Barda i Jasmína jsou vyčerpáni náročnými cestami a pronásledováním přisluhovačů Pána stínů. Objevit Labyrint bestie a vkročit do něj ale vyžaduje spousty sil a odvahy...
Deltora 7 - Údolí ztracenýchÚdolí zracených - Lief, Barda a Jasmína, kteří se vydali hledat sedm ztaracených drahokamů Kouzelného pásu Deltory, jsou už skoro u cíle. V Pásu se třpytí šest kamenů, musejí však najít ještě ten poslední, aby se Deltora mohla zbavit nadvlády Pána stínů. Společníci už na svých cestách čelili mnohým nebezpečenstvím s kuráží a nesmírným nasazením. Teď však musí rozluštit temné tajemství a v tom jim prostá síla ani odvaha nepomohou. Pokud selžou, bude celé jejich putování zbytečné a oni zůstanou navždy uvězněni v šedých mlhách ˇUdolí ztracených.
Deltora 8 - Návrat do DelNávrat do Del - Sedm ztacených drahokamů se podařilo vrátit do Kouzelného pásu Deltory. Teď musí Lief, Barda a Jasmína nalézt následníka trůnu království. Vědí, že jedině právoplatný následník dokáže s pomocí kouzelných sil Pásu svrhnout ukrutného Pána stínů. Ale následník se od samého narození skrývá neznámo kdea pouze Pás může odhalit jeho úkryt. Putování Deltorou spěje ke svému velkolepému vyvrcholení, společníky čeká jedno překvapení za druhým. A samotný Pán stínů dělá všechno pro to, aby zničil tři hrdiny Deltory a všechno, co milují.
Tak tohle byly všechny díly Deltory! Je to super fantasy!

Harry Potter

6. října 2006 v 20:13 | Kikikutnarova |  Harry Potter
Harry Potter
hrad Bradavice
Harry Potter je super fantasy, kterou určitě všichni dobře znáte. Má již 6 knižních a 4 filmové díly, a připravují se další. Tomu, kdo toho o HP moc neví, připomenu postavy z filmů a knih.
Harry Potter
Harry Potter - chlapec, který přežil. Když mu byl 1 rok, přežil smrtící kletbu slavného, ale hrozně zlého kouzelníka - lorda Voldemorta. Jeho rodiče ale ne, a tak vyrůstal u protivné tety a strýce, a až do svých jedenácti let netušil, že je čaroděj a že by měl nastopit do školy čar a kouzel v Bradavicích. Když se tam ale nakonec dostal, našel si tam skvělé přátele a naučil se výtečně čarovat. Navíc musel rok co rok prožívat různá, a ne vždy příjemná dobrodružství - jeho přátelé Ron a Hermiona mu byli ale vždy nablízku... Má taky svou sovičku Hedviku. Díky Voldemortově kouzlu má na čele jizvu ve tvaru blesku, která ho bálí, když je Voldemort nablízku.
Ron Weasley - nejlepší kámoš Harryho. Pochází z chudé, zato velmi milé, rozvětvené rodiny. Má 6 sourozenců, z toho třeba nejmladší Ginny, jedinou holku, které Harry ve 2. díle zachránil život a v šestce s ní chodil, nebo Freda a George, dvojčata, která stále dělají nějaké legrácky nebo lumpárny. Měl krysu Prašivku, ale zjistilo se, že je to přeměněný Voldemortův služebník, a tak dostal od Harryho kmotra sovičku Papušíka. Neustále se škádlí s Hermionou, protože ta ho pořád poučuje.
Hermiona Grangerová
Hermiona Grangerová - přestože pochází z mudlovské rodiny, je to nejchytřejší studentka v ročníku. Ví všechno, a tak svým logickým uvažováním často vytáhla své dva kamarády z bryndy. Často a ráda se učí a vždycky dodržuje školní řád, ale když jde o život, porušila by cokoliv. Ale nerada. Všichni si určitě pamatujeme na: "Já jdu spát dřív, než VÁS napadne další dobrý nápad, jak se zabít - nebo hůř - VYLOUČIT!!!" I Ronův konmentář "Měla by si ujasnit, co je důležitější..." A tak to jde mezi Hermionou a Ronem pořád. Ale, co se škádlívá, to se rádo mívá, jak to vypadá i na konci 6. dílu... Jinak ale, Ron a Hermiona jsou jako kočka s myší - to potvrzuje i fakt, že Ron vlastní krysu, zatímco Hermiona má kočku!
Albus Brumbál - říká se o něm, že je to nejmocnější čaroděj všech dob. Získal Merlinův řád 1.třídy, ale je také ředitelem Bradavické školy. Má moc rád Harryho a jsou si bližší než s ostatními studenty, nenadržuje však nikomu. Má ptáka fénixe jménem Fawkes. Nosí dlouhý bílý plnovous, což vysvětluje jeho jméno - Albus = bílý. Je neuvěřitelně laskavý a odvážný. Říká se o něm, že je nejlepší ředitel, jakého Bradavice kdy měly. V šestém díle je ale, oslaben, zabit Snapem.
Draco Malfoy - namyšlený a protivný. Je to školní nepřítel naší trojice. Je to syn Smrtijeda Luciuse Malfoye (Smrtijedi jsou přívrženci a služebníci Voldemorta). Na trojici je protivný, studuje ve Zmijozelu a nakonec se také stane Smrtijedem. Má i své kamarády Crabba a Goyla, jejichž otcové jsou také Smrtijedi. Je oblíbencem Severuse Snapea. Žádné zvíře nemá.
Lord Voldemort - není to vůbec žádný lord. Dal si jen takové jméno - jméno, které se skoro každý ve světě kouzel bojí vyslovit. Zabíjí mudly a čaroděje, kteří se mu postaví do cesty. Má kolem sebe skupinku přívrženců - Smrtijedů, mezi ně patří i tátové Malfoye, Crabba i Goyla. Je to úhlavní nepřítel Harryho a jeho kamarádů. Harry, malý chlapec, je s ním nucen neustále bojovat. Voldemort chce totiž Harryho mermomocí zabít. Když mu byl rok, nepodařilo se mu ho zabít. Harry vyvázl s pouhou jizvou. Zato Voldemorta oslabil, a tak musel přežívat na různých lektvarech a sdílet těla s jinými lidmi. Jako malý ale chodil do Bradavic - do Zmijozelu.
Severus Snape - zlý učitel lektvarů v Bradavicích. Nadržuje Zmijozelským. V 6.díle zabije Brumbála, přitom celou dobu předstírá dobré úmysly - je sice jedovatý jako některé jeho lektvary, ale vstoupil do Fénixova řádu (skupině bojující proti Voldemortovi), ve 3.díle dokonce chránil Harryho, Rona a Hermionu před vlkodlakem, a hlavně - Brumbál mu věřil. A Brumbál prokoukne každého...
Ginny Weasleyová - Ronova mladší sestra. Nastoupila do Bradavic, když byli Ron, Harry a Hermiona ve 2.ročníku. Ovládl ji Tom Radlle (Voldemort zamlada), protože měla u sebe jeho starý deník. Nakonec ji odnesl do Tajemné komnaty a tam skoro umřela, ale přišel Harry, bojoval s Radllem i baziliškem, hrozným hadem, až ji nakonec zachránil. V šestém díle s Ginny pak chodí, ale na konci se rozejdou, protože Harry se bojí, že kdyby Voldemort zjistil, že má Harry Ginny rád, ublížil by i jí.
Fred a George Weasleyovi - také sourozenci Rona a Ginny. Jsou to dvojčata a nikdo je nemůže od sebe rozeznat. Ale hlavně, Fred a George si z každého dělají srandu a v jednou kuse vymýšlí různé legrácky a lumpárny. Nestačí na ně žádný student, ale ani učitelé nebo školník Filch, starý skrblík s kočkou jménem paní Norissová , který je nesnáší ze všech nejvíc a vadí mu jejich legrace. Nejraději napalují právě jeho, Snapea a zmijozelské studenty. V 5.díle je tak naštve nová učitelka Umbridgeová, že odletí a za peníze od Harryho si udělají úžasný krám s žertovnými předměty.
Rubeus Hagrid - je to poloobr. Dělá klíčníka, šafáře a hajného v Bradavicích, od té doby, co Harry nastoupil do 3.ročníku, ale také učí Péči o kouzelné tvory. Má zálibu ve velkých zvířatech - ve své chatce má velkého psa, pokoušel se chovat draka, hipogryfa i tříhlavého hafana, skvorejše... vše možné. Studoval také v Bradavicích, v šestém ročníku byl ale vyhozen ze školy, protože si všichni mysleli, že otevřel Tajemnou komnatu, díky čemuž byla zabita jedna studentky - Uršula, která dodnes straší na dívčích záchodech. Komnatu ale ve skutečnosti otevřel Tom Raddle. Hagrid byl také ten, kdo si pro Harryho přišel k Dursleyovým, aby mu řekl, že je čaroděj, pomohl mu nakoupit školní pomůcky a vůbec zařídil, aby se Harry do Bradavic dostal.
Minerva McGonagallová - přísná profesorka učící přeměňování. Je ředitelka Nebelvíru a zástupkyně Brumbála. Je OPRAVDU přísná na ty, kteří zlobí (hodně na Malfoye a spol., často ale i na Harryho, Rona a Hermionu - kvůli svým dobrodružstvím a zkoumání často musejí dělat věci proti školnímu řádu, a za to jim např. v prvním díle odečetla dohromady 150 bodů - body získávají jednotlivé koleje, třeba když někdo něco ví v hodině nebo udělá něco dobře, a odečítají se za porušení školního řádu, drzost apod. , kolej s nejvyšším počtem bodů získá na konci roku školní pohár.) Minerva byla stará řecká bohyně moudrosti, takže jméno prof. McGonagallové znamená jedno - že je moudrá a budí respekt, je autoritou.
Dudley+Vernon+Petunie
Dursleyovi -jsou to Harryho teta Petunie, strýc Vernon a bratranec Dudley. Všichni tři jsou příšerní Petunie je sestra Harryho maminky.Dudley, stejně jako strýc Vernon, je hloupý a tlustý. Teta Petunie je zase vyhublá a má protáhlý koňský obličej.Harry u nich byl celou dobu, než nastoupil do Bradavic, a teď u nich musí být skoro celé prázdniny (když není na nějakou dobu na návštěve u Weasleyových) Dursleyovi jsou na Harryho zlí. Když mu přišel dopis z Bradavic, nenechali ho ani si to přečíst, proto si pro něj musel přijít Hagrid. Harry u nich nosí vytahané oblečení po Dudlym a do jedenácti let spal v přístěnku pod schody. Všichni Dursleyovi nesnáší kouzelníky, přijde jim to "DIVNÉ" a před známými říkají,že Harry jezdí na celý rok do polepšovny.
všichni Weasleyovi+Harry Potter
Weasleyovi - chudá, ale milá a veselá rodina. Velice rozvětvená. Molly a Artur Weasleyovi bydlí v Doupěti (tak se říká jejich domu) a s nimi tam bydlí i jejich děti - Ginny, Ron, Fred, George a Percy. Mají v Norsku ještě syna Charlieho a ještě mají Billa, který se nedávno oženil s Fleur Delacoure, jednou z šampionek Turnaje tří kouzelnických škol. Mají nešikovnou sovu Eroll.